Biznes na Mazurach

Reklama

pon., 07/29/2019 - 17:42 -- Anonim (niezweryfikowany)

Ruszyła kampania społeczna Mazury to Biznes, promującą krainę Wielkich Jezior Mazurskich. Uruchomiono Mazurski System Obsługi Inwestora i Eksportera, który zajmuje się pomocą przy wyborze lokalizacji, działalnością informacyjną dotycząca dofinansowania, ulg i wsparciem przy poszukiwaniu partnerów biznesowych. Każdy inwestor ma opiekuna, który zapewnia pomoc na każdym etapie inwestycji.

System obsługują pracownicy Stowarzyszenia Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 oraz 11 gmin (partnerów projektu). Celem projektu jest uproszczenie działalności inwestycyjnej oraz wsparcie działających firm w regionie. System ma uprościć nawiązywanie kontaktów i współpracy oraz budowanie łańcuchów kooperacyjnych. Efektem tego przedsięwzięcia ma być promocja gospodarcza Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Mazury to nie tylko turystyka, ale również region atrakcyjny dla rozwoju biznesu. Jest to rejon konkurencyjny w trzech kluczowych specjalizacjach: ekonomia wody, drewno i meblarstwo oraz żywność wysokiej jakości.

Stowarzyszenie zapewnia wsparcie rekrutacyjne poprzez spotkania z urzędami pracy i biurami karier oraz poprzez budowanie wizerunku inwestora na rynku pracy. Równocześnie jest organizowana współpraca z urzędami, poprzez spotkania z reprezentantami urzędów, wójtami, burmistrzami. Zapewnione jest wsparcie na każdym etapie procesu inwestycyjnego. Organizowane są szkolenia i warsztaty. Stowarzyszenie zapewnia pomoc w działaniach PR inwestora. Organizowane są konferencje prasowe oraz działalność promocyjna na konferencjach branżowych, targach i innych wydarzeniach z zakresu promocji gospodarczej.

Zorganizowano dwie z trzech konferencji Mazury to Biznes. Celem konferencji jest budowa współpracy i rozwoju poprzez nowe formy promocji gospodarczej. W ramach konferencji przedsiębiorcy prezentują swoją działalność, maja również możliwość nawiązania współpracy z krajowymi i zagranicznymi kontrahentami. Spotkaniom towarzyszą dziennikarze.

Organizowane są misje gospodarcze przedsiębiorców i przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu z Rosji, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Estonii, Danii, Szwecji i Niemiec. Celem jest nawiązanie współpracy z zagranicznymi kontrahentami, promocja inwestycji na Mazurach oraz rozwój eksportu. W ramach misji gospodarczych zagraniczni przedstawiciele odwiedzają lokalnych przedsiębiorców, spotykają się z przedstawicielami samorządów, instytucji otoczenia biznesu i szkolnictwa. W planach jest 15 misji gospodarczych.

Projekt Mazury to Biznes rozwija się. Obecnie jest prowadzona ogólnopolska kampania reklamowa w telewizji, radiu, prasie, internecie, działania PR za granica i w Polsce, w mediach społecznościowych. Celem kampanii jest zainteresować jak najwięcej potencjalnych inwestorów, odbiorców i ekspertów.

Autor: 
Dorota Smoleńska
Polub Plportal.pl:

Reklama