Kaczyński zaszczepiony. Jak czuje się prezes PiS?

Reklama

pt., 03/12/2021 - 22:03 -- MagdalenaL

Jarosław Kaczyński / Fot: Piotr Molecki (East News)

Radosław Fogiel, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości powiadomił w czwartek, że Jarosław Kaczyński przyjął pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Z pewnością wielu zastanawia się, jak czuje się prezes PiS. Na to pytanie odpowiedział kuzyn Kaczyńskiego, Jan Maria Tomaszewski.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaszczepił się na koronawirusa. Miało do tego dojść na początku tego tygodnia, choć nie jest jeszcze wiadome, którego preparatu użyto do zaszczepienia przywódcy partii rządzącej.

„Prezes, zgodnie z zapowiedziami, jest już po pierwszej dawce szczepienia” – informował w czwartek rzecznik partii Radosław Fogiel.

Szczegóły zabiegu przedstawił w rozmowie z „Super Expressem” kuzyn Jarosława Kaczyńskiego, Jan Maria Tomaszewski, który twierdzi, że z prezesem widział się w środę 10 marca podczas liturgii w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Po mszy panowie mieli zamienić symboliczne dwa słowa.

„Jarek czuje się dobrze, nie ma żadnych poszczepiennych objawów. My z Jarkiem na temat chorób nie rozmawiamy, to młodzi bardziej poruszają te tematy” – przyznał Tomaszewski, cytowany przez "Super Express".

Zaraz po zaszczepieniu się, Jarosław Kaczyński spotkał się z koalicjantami – Zbigniewem Ziobro z Solidarnej Polski i Jarosławem Gowinem z Porozumienia. Trzej panowie mieli rozmawiać o przyszłości Zjednoczonej Prawicy. Poruszyli m.in. szczegóły rządowych programów takich jak Krajowy Plan Odbudowy i Nowy Ład.

„Prezes jest przekonany, że w ostatniej chwili ziobryści poprą rządowy projekt. A jeśli nie, to chyba będą musieli opuścić koalicję i być może dojdzie do wcześniejszych wyborów” – skomentował w rozmowie z "Super Expressem" jeden z polityków PiS.

Autor: 
Mateusz Rymiszewski
Źródło: 

o2.pl

Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama