Rodzina znajduje bezpańskiego „szczeniaka”, który jak się okazuje, nie jest zwykłym szczeniakiem

Reklama

śr., 05/18/2022 - 19:55 -- MagdalenaL

Kojot został oddzielony od matki w zbyt młodym wieku. Znaleziono go na poboczu ruchliwej drogi.

 

„Zwierzątko zostało przypadkowo zabrane do domu przez miejscową rodzinę, która przez pomyłkę uznała je za bezpańskiego szczeniaka" - powiedział przedstawiciel schroniska Cape Wildlife w Barnstable. „Po tym, jak rodzina zrozumiała, że prawdopodobnie się myli, wezwała nas na pomoc”.

 

Natychmiast ustalono, że był to kojot i że nie ma ryzyka wścieklizny. Zwierzę wraca teraz do zdrowia w schronisku. Wkrótce do kojota dołączy przybrany brat lub siostra, którzy przyjadą ze schroniska w Rhode Island. Zamiarem jest wspólne wychowywanie tych dwóch młodych zwierząt.

 

„Będą wychowywane razem i będą miały możliwość wykazania naturalnego zachowania" - poinformowało schronisko. „Pracujemy ciężko, aby ich dorastanie było jak najbardziej naturalne".

 

Chociaż małego kojota udało się uratować, schronisko ostrzega, że lepiej nie brać takiego zwierzęcia od razu do domu. „Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy poświęcają swój czas, aby pomóc dzikim zwierzętom, gdy tego potrzebują, ale zawsze zachęcamy ludzi, aby przed samodzielną interwencją zadzwonili po służby ratunkowe".

 

Planuje się wypuszczenie obu kojotów z powrotem na wolność jeszcze w tym roku.

Autor: 
Autor: KVE, HLN.be Tłumaczenie: Hanna Bereźnicka
Polub Plportal.pl:

Reklama