H&M tymczasowo zawiesza sprzedaż w Rosji

Reklama

czw., 03/10/2022 - 19:50 -- MagdalenaL

Drugi co do wielkości sprzedawca detaliczny na świecie powiedział w środę, że jest zaniepokojony rozwojem sytuacji w Ukrainie. 

W oficjalnym oświadczeniu szwedzki detalista napisał, że jest „ze wszystkimi cierpiącymi ludźmi”.

H&M jest najświeższą firmą, która wstrzymała sprzedaż w ramach szerzącego się sprzeciwu wobec rosyjskich ataków, uważane przez brytyjskiego premiera za „barbarzyńskie”. 

W środę wieczorem rosyjska anglojęzyczna strona internetowa H&M była niedostępna dla klientów, którzy chcieli składać zamówienia. 

W środę wieczorem strona internetowa H&M była niedostępna w Rosji.

Według najnowszych danych Rosja jest szóstym co do wielkości rynkiem H&M, który w czwartym kwartale 2021 roku stanowił około 4% przychodów koncernu.

Gigant odzieżowy od niedawna zwiększa swoją obecność w Rosji, otwierając sklepy pod innymi markami ze swojego portfolio, Weekday i & Other Stories. Rosyjscy klienci mogą też zazwyczaj zamawiać online ubrania marek Monki i Cos.

Według raportu rocznego na 2020 rok detalista ma obecnie ponad 150 sklepów w Rosji, które zostaną zamknięte z powodu konfliktu. 

Firma poinformowała w środę, że sklepy w Ukrainie zostały tymczasowo zamknięte „ze względu na bezpieczeństwo klientów i współpracowników”. 

Firma dołączyła do szeregu innych dużych firm, które wypowiedziały się na temat inwazji prezydenta Rosji Władimira Putina w Ukrainę. 

Sieć sklepów Fast Fashion Asos ogłosiła w środę, że nie będzie już obsługiwać klientów w Rosji. 

„W obliczu trwającej wojny Asos zdecydował, że dalsze prowadzenie handlu w Rosji nie jest ani praktyczne, ani właściwe”, powiedział w środę rzecznik Asos.

Boohoo i marka obuwnicza Nike nie skomentowały konfliktu, ale klienci w Rosji nie mogą już zamawiać ich produktów online.

Firma Apple również wstrzymała sprzedaż wszystkich produktów w Rosji, wyrażając „głębokie zaniepokojenie” i solidaryzując się z osobami „cierpiącymi w wyniku przemocy”.

 

Autor: 
Tłumaczenie tekstu: Magdalena Hałasa
Polub Plportal.pl:

Reklama