Włochy łagodzą ograniczenia dotyczące podróżowania

Reklama

ndz., 05/08/2022 - 20:41 -- MagdalenaL

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi dla podróżnych, turyści nie będą już musieli wypełniać formularza EU „passenger locator” podczas odprawy na lotnisku – długiego i skomplikowanego procesu, który wcześniej służył do ułatwiania ustalania kontaktów międzynarodowych.

Zielona Karta Zdrowia Covid-19, która wcześniej była obowiązkowa, aby wejść do miejsc publicznych, takich jak restauracje, sale kinowe, siłownie, nie jest już wymagana. Jednak, aby odwiedzić szpitale i domy opieki, nadal trzeba okazać zieloną kartę z dowodem szczepienia, wyleczenia z COVID-19 lub niedawnego negatywnego wyniku testu.

Ponieważ Włochy przygotowują się do sezonu turystycznego, utrzymują obowiązek noszenia masek. W kraju nadal obowiązuje nakaz noszenia masek w miejscach publicznych, takich jak środki transportu publicznego, kino oraz we wszystkich placówkach służby zdrowia. Maski nie są już wymagane w centrach handlowych, supermarketach i miejscach pracy.

Włochy spodziewają się normalnego sezonu turystycznego po dwóch latach pandemii i lockdownu.

 

Często zadawanie pytania:

Kiedy najlepiej wybrać się do Włoch?

Wiosna (od marca do maja) i jesień (od września do listopada) są bardzo przyjemne we Włoszech. Te miesiące są idealne, jeśli chcesz spędzić mniej zatłoczone wakacje.

 

Czy we Włoszech maska jest nadal obowiązkowa?

Tak, jeśli odwiedzasz placówki służby zdrowia, chodzisz do kina lub korzystasz z transportu publicznego. W innych miejscach publicznych nie ma już obowiązku noszenia maski.

Jak wygląda lato we Włoszech?

We Włoszech panuje bardzo ciepłe lato, a lipiec i sierpień są bardzo gorące i wilgotne.

 

Autor: 
Autor: TimesTravel Tłumaczenie: Klaudia Bredlak
Polub Plportal.pl:

Reklama