Potężny wybuch w Częstochowie. Mężczyźnie urwało ręce

Reklama

sob., 08/10/2019 - 11:28 -- koscielniakk

Potężny wybuch w Częstochowie. Doszło do niego w bloku w dzielnicy Północ. Początkowo sądzono, że w mieszkaniu eksplodował gaz. Później pojawiły się głosy, że domownicy mogli coś konstruować. Sprawdzają to policjanci. Dwóch mężczyzn zostało rannych. Jednemu z nich wybuch urwał ręce.

Dramat rozegrał się w piątek, 9 sierpnia po godzinie 21. Lokatorzy bloku przy ulicy Sosabowskiego w Częstochowie usłyszeli huk. W jednym z mieszkań doszło do potężnego wybuchu. Początkowo sądzono, że eksplodował gaz. Później okazało się, że domownicy mogli coś konstruować. Co dokładnie? To wyjaśniają policjanci i prokuratura. Niektóre informacje mówiły o domowej roboty petardzie. 

W mieszkaniu szukano materiałów wybuchowych. Na miejscu pracowali pirotechnicy z Częstochowy i Katowic, strażacy oraz funkcjonariusze i ratownicy pogotowia. Z bloku ewakuowano około trzydziestu osób. 

Ranni zostali dwaj lokatorzy mieszkania, w którym doszło do eksplozji. Mają 31 i 33 lata. Jednemu z mężczyzn wybuch urwał ręce. Obaj znajdują się pod opieką lekarzy w szpitalu. "Dziennik Zachodni donosi", że w chwili wybuchu w mieszkaniu znajdowało się w sumie sześć osób, w tym dziecko. Pozostałym domownikom nic złego się jednak nie stało. 

Autor: 
------------
Źródło: 

Fakt24

Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama