Eksplozja w Kuźni Raciborskiej. Ucierpieli saperzy

Reklama

wt., 10/08/2019 - 15:48 -- Anonim (niezweryfikowany)

We wtorek doszło do eksplozji niewybuchu w pobliżu Kuźni Raciborskiej na Śląsku, w wyniku której rannych zostało sześć osób. Na miejscu trwa akcja ratunkowa. Ucierpieli saperzy, którzy próbowali rozbroić ładunek. Według nieoficjalnych informacji PAP dwóch z nich poniosło śmierć.

W wyniku eksplozji materiału wybuchowego, do której doszło we wtorek, rannych zostało sześciu żołnierzy - saperów z jednostki w Gliwicach. Według nieoficjalnych informacji podawanych przez PAP dwóch saperów nie żyje, trzech zostało ciężko rannych, jeden odniósł lżejsze obrażenia.

Jak poinformował burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha, do eksplozji niewybuchu doszło w kompleksie leśnym między Kuźnią Raciborską a Rudą Kozielską. "Ten las jest jeszcze pełen tych niewybuchów. To jest problem tego miejsca od czasów wojny" - dodał. 

Jak informowały wcześniej służby kryzysowe wojewody śląskiego, na terenie leśnym doszło do eksplozji niewybuchu. Poszkodowani są saperzy, którzy mieli rozbroić ładunek.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu komisarz Mirosław Szymański potwierdził, że w lesie w rejonie ulicy Pańskiej doszło do wybuchu, w którym ranni zostali saperzy. Po szczegółowe informacje odesłał do Żandarmerii Wojskowej.

Obecnie - jak podała policja - teren wokół miejsca wybuchu jest niedostępny i strzeżony przez wojsko.

"To jest bardzo gorąca sprawa, działają tutaj; nie zostałem wpuszczony na to miejsce. Będę tutaj jako miasto, oferuję jego pomoc - i po to tu jestem na miejscu zdarzenia" - podkreślał Paweł Macha.

Jak poinformowała rzeczniczka śląskiej straży pożarnej Aneta Gołębiowska, w akcji na miejscu wypadku uczestniczy osiem zastępów strażackich.

Na miejsce skierowano też śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz karetki pogotowia.

Autor: 
-----------------
Źródło: 

Interia

Polub Plportal.pl:

Reklama