Awantura w opolskim urzędzie. W roli głównej poseł Janusz Sanocki

Reklama

pt., 08/09/2019 - 14:31 -- Anonim (niezweryfikowany)

W budynku opolskiego urzędu wojewódzkiego poseł Sanocki wpadł w szał, w wyniku czego zniszczył szklaną barierkę. Urząd skierował wniosek o ściganie posła, a za popełniony czyn może mu grozić nawet pięć lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Poseł Sanocki chciał się dostać do Krajowego Biura Wyborczego, którego lokal mieści się w opolskim urzędzie wojewódzkim. Pracownicy poprosili go o wylegitymowanie się, a gdy zaprzeczył rozpoczęła się awantura. Zdenerwowany poseł siłą pchnął szklane barierki otwierane za pomocą specjalnych przepustek, w wyniku czego je rozbił. Gdy z budynku posła Sanockiego wyprowadzili policjanci, ten się wylegitymował i został zwolniony.

- Po wyprowadzeniu z budynku pokazał funkcjonariuszom legitymację poselską i został wypuszczony. Na miejscu była także ekipa dochodzeniowa, która dokonała oględzin i przeprowadzi postępowanie mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności zdarzenia — poinformował Dariusz Świątczak z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu w rozmowie z PAP.

W środę, dyrektor generalny opolskiego urzędu wojewódzkiego Izabela Bryja poinformowała PAP, że urząd skierował wniosek o ściganie posła Sanockiego.

Szkody wyceniono na około 4 tysiące złotych, lecz może okazać się, że kwota napraw będzie wyższa. Poseł Janusz Sanocki w rozmowie z dziennikarzami zapowiedział, że w ramach zadośćuczynienia może wpłacić pieniądze na Caritas. Widocznie to zapewnienie nie było wystarczająco satysfakcjonujące dla urzędników.

- Zapłacę za tę zakichaną barierkę. (…) Ja zrobiłem rzecz słuszną. Obywatele powinni porozwalać te wasze barierki. Tu chodzi o wolność. Ja o wolną Polskę walczyłem, a nie o to, żeby urzędnik robił co zechce. Tu nigdy żadnych barierek nie było, bo nie są tu potrzebne. One jedynie blokują ruch obywateli. Zbuntowałem się, wyłamałem. Ja za nią zapłacę. Kuchciński zapłaci za loty, ja zapłacę za barierkę. Wyłamałem ją w interesie obywateli — tłumaczył się Sanocki.

Janusz Sanocki sprawuje funkcję posła od 2015 roku (aktualna kadencja). Został wybrany ze swojego komitetu wyborczego wyborców, który zarejestrował w okręgu opolskim. Jest posłem niezrzeszonym, gdyż nie został przyjęty do klubu Kukiz’15. Obecnie posła Sanockiego chroni immunitet, na którego uchylenie musi wyrazić zgodę Sejm. Nie wiadomo czy uda się zająć tym wnioskiem jeszcze przed wyborami w październiku.

 

Autor: 
Aleksandra Gadocha
Źródło: 

wpolityce.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama