Filharmonia Opolska zaprasza na koncert Michała Bajora, który odbędzie się w przyszłym roku.

Reklama

ndz., 12/16/2018 - 19:02 -- Anonim (niezweryfikowany)

W Filharmonii Opolskiej odbędzie się pożegnalny koncert dnia 27 kwietnia 2019 roku o godz.19. Tytuł tego koncertu brzmi ‘’OD KOFTY ... DO KORCZA’’.

 

 

 

Dwupłytowa kolekcja, podsumowuje kilkadziesiąt lat przygody aktora z piosenką, była dwudziestą pozycją w jego dorobku nagraniowym. Skąd taki tytuł? Jak wyjaśnia sam aktor: „Kofta, bo między innymi od jego pięknych i poetyckich tekstów zaczęło się na poważnie moje śpiewanie; a Korcz, bo tak kapitalnie utrafił w moją muzyczną osobowość, że od dawna nosiłem się z zamiarem nagrania naraz jego muzycznych, dla mnie napisanych perełek”.

„Na repertuar jubileuszowego zestawu złożą się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty – te, o których wydanie od lat proszą fani, i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment. Nagrane i zaaranżowane na nowo, przefiltrowane przez jego dzisiejszą dojrzałość, wrażliwość oraz świadomość emocjonalną i interpretacyjną, mogą z powodzeniem stanowić rodzaj klamry dla artystycznej drogi Bajora.”

W listopadzie 2019r. odbędzie się też koncert, który będzie promować jego najnowszą płytę z włosko – francuskim repertuarem.

 

Miejsce: Sala koncertowa

Autor: 
Piotr Franiczek
Polub Plportal.pl:

Reklama