To oni zorganizowali pomoc dla płonącej Australii. Zbiórka nadal trwa!

Reklama

śr., 01/08/2020 - 14:23 -- Anonim (niezweryfikowany)

Druhowie z OSP w Porębie Spytkowskiej postanowili pomóc płonącej Australii. Na zbiórkę, którą uruchomili raptem dwa dni temu odpowiedziało ponad 5 tysięcy osób. Zebrano już ponad 200 tys. złotych. Kwota ta cały czas rośnie!

– Sam jestem zaskoczony efektem tej akcji – przyznaje mocno podekscytowany Krzysztof Rachwał, komendant OSP w Porębie Spytkowskiej i komendant gminny OSP w gminie Brzesko.

To on wpadł na to, aby zbierać fundusze dla płonącej Australii. Pomysłem podzielił się ze znajomymi: Barbarą Kuczek i Adrianem Zaleśnym. Razem uznali, że nie ma na co czekać. Aby zachęcić innych przelali pierwsze datki. Najpierw było kilkaset złotych, za chwilę dwa tysiące. Wieczorem na koncie widniało już 100 tys. zł. Dziś jest ponad 200 tys. I kwota stale rośnie.

-Pieniądze które zbieramy zostaną przekazane na wyposażenie i sprzęt medyczny służący do ratowania ludzkiego życia ale w tym przypadku również zwierząt ginących w pożarach. Liczymy na pomoc Ambasady Australii i Konsulatu RP w Australii w przekazaniu środków i niezbędnej pomocy – podkreślają organizatorzy akcji.

W ostateczności, jeśli będzie to konieczne jesteśmy gotowi by samodzielnie odbyć podróż w celu przekazania zebranej pomocy w formie finansowej bądź zakupie niezbędnego sprzętu – poinformowali na swoim FB druhowie z Poręby Spytkowskiej.

Organizatorzy akcji przekonują także, że jeśli nie uda się zebrać zamierzonej kwoty, środki przeleją na konto wiarygodnych fundacji które można znaleźć na:
– WIRES (wires.org.au)
– PORT MACQUARIE KOALA HOSPITAL (zbiórka jest prowadzona na gofundme.com)
– savethekoala.com
– WWF
 

Tak się pewnie jednak nie stanie, zbiórka cieszy się ogromną popularnością.

Można ją wesprzeć TUTAJ

Według doniesień mediów, pożary w Australii zabiły już ponad miliard zwierząt.

-To nasza mała cegiełka. Cegiełka Polaków – strażaków, którzy pomagają płonącej Australii. Informacja idzie w świat, dziś my ich wspieramy. Może kiedyś, gdy będziemy potrzebować pomocy ktoś nas wesprze – dodaje Krzysztof Rachwał.

 

Autor: 
Małgorzata Więcek - Cebula
Źródło: 

bochniazbliska.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama