700 kierowców zatrzymanych na Gubałówce. Winna nawigacja

Reklama

pt., 08/02/2019 - 13:56 -- Anonim (niezweryfikowany)

Nawigacja proponuje kierowcom ominięcie centrum Zakopanego przez Ząb i Gubałówkę, gdzie obowiązuje zakaz ruchu. Tylko we wtorek straż miejska zatrzymała tam 700 kierowców, którzy przez deptak chcieli dojechać do Kościeliska. - Za tego typu wykroczenie, grozi mandat w wysokości nawet do 500 złotych - mówi komendant zakopiańskiej Straży Miejskiej Marek Trzaskoś.

Szczyt Gubałówki ma wyznaczoną strefę z ograniczonym ruchem, na który wjeżdżać mogą jedynie stali mieszkańcy czy ludzie dojeżdżający tam do pracy. Przez szczyt prowadzi wąska droga ulokowana pomiędzy straganami z pamiątkami dla turystów. Właśnie tą drogą kierowcy próbują skrócić sobie drogę do Kościeliska. Zatrzymani przez Straż Miejską tłumaczą, że poprowadziła ich tak nawigacja. Faktycznie aplikacja Google Maps, pokazują tę trasę jako skrót. Błąd został już zgłoszony do administratorów storny. Mimo tego na Gubałówkę wjeżdżają kolejne samochody.

- Nasi strażnicy mają tam patrole codziennie. Za wjechanie na teren z zakazem ruchu grozi mandat do 500 zł - mówi Marek Trzaskoś. Większość kierujących dostaje jednak pouczenie i zostają zawróceni z tej trasy. Tygodnik Podhalański udostępnił film prezentujący sytuację przy wjeździe na Gubałówkę:

Autor: 
Aleksandra Gadocha
Źródło: 

RMF.FM

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama