Zacharowa opowiedziała jak Zachód oszukał Rosję

Reklama

śr., 06/20/2018 - 11:32 -- koscielniakk

Po zakończeniu zimnej wojny Rosja całkowicie otworzyła się na kraje zachodnie, ale została oszukana, stwierdziła oficjalna przedstawicielka MSZ Maria Zacharowa w wywiadzie z fińskim wydawnictwem Hufvudstadsbladet.

 

 

„Nie dlatego, że nas zwyciężono, dokonaliśmy tego sami. Nikt się nie wtrącał w nasze sprawy, po prostu Gorbaczow chciał skończyć z wyścigiem zbrojeń. Chciał zakończyć zimną wojnę”, - dodała dyplomatka. Według niej Zachód w odpowiedzi na to „otoczył Rosję drutem kolczastym’. Dyplomatka zauważyła także, że Moskwa nie potrzebuje konfliktów z Zachodem, a wręcz Rosja pragnie jedynie rozwijać więzi handlowe i kulturalne.

„Chcemy, żeby możliwe było nieskrępowane podróżowanie między krajami, chcemy uwolnić się od ograniczeń wizowych. Ale cały czas odrzuca się nasze propozycje!”- Powiedziała Zacharowa. Oprócz tego dyplomatka wyjaśniła, dlaczego Rosja demonstruje swoje uzbrojenie innym państwom. „Teraz pokazujemy wszystkim: „Nie myślcie nawet znów na nas napadać!” Po tym, jak straciliśmy 20 milionów obywateli w czasie II Wojny Światowej, mamy prawo demonstrować swoją siłę, aby nigdy więcej się to nie powtórzyło. W ciągu ostatnich 20 lat trwają starania okrążyć nas ze wszystkich stron”, - argumentowała.

Stosunki Rosji i Zachodu pogorszyły się przez sytuację na Ukrainie i wokół Krymu. Zachód oskarżył Moskwę o wtrącanie się w sprawy Kijowa i wprowadził sankcję przeciwko niej. Rosja powzięła działania w kierunku zmniejszenia importu i niejednokrotnie nazywała stawiane jej zarzuty bezpodstawnymi.

 

 

 

Autor: 
Agata Bossy
Źródło: 

ria.ru

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama