Wiadomości

W Odessie na południu Ukrainy po ulicy chodził mężczyzna z odciętą głową w rękach. Zatrzymany miał być też owinięty ludzkimi wnętrznościami - poinformowało biuro śledcze.
Co najmniej dwie osoby zginęły, a co najmniej dwie odniosły obrażenia po wybuchu, który w środę rozerwał elewację budynku w centrum Madrytu, według burmistrza miasta José Luisa Martínez-Almeidy.
Głowa Kościoła pozwoliła kobietom być lektorkami i akolitkami. Pomimo tego, że jest to raczej symboliczna decyzja, to w walce ze strukturalnym klerykalizmemstanowi ona mimo wszystko otwarcie furtki na perspektywę dalszych zmian
Istnieją dwie wersje wydarzeń, nad którymi pracuje policja
MAMUJU, Indonezja - W środę sklepy spożywcze, stacje benzynowe i inne sklepy zostały ponownie otwarte w dotkniętym trzęsieniem ziemi indonezyjskim mieście, gdzie gruz wciąż pokrywa ulice, a poszukiwacze nadal grzebią w rumowisku, szukając...
Niemieccy pracownicy dokonali nietypowego odkrycia podczas prac w terenie leśnym. Schowek w ziemi mógł być skrytką grupy terrorystycznej "Komórki Rewolucyjne". Na miejscu szybko zjawiły się odpowiednie służby.
Kupowanie polskich produktów daje wymierne korzyści dla naszej gospodarki. Na tegorocznym Kongresie 590 firma Grant Thornton przedstawiła wyliczenia, jaka część z każdej złotówki wydanej na polskie i zagraniczne produkty zostaje w naszym kraju. Okazu
W środę Sejm zajmie się propozycją podwyżki akcyzy na nowatorskie wyroby tytoniowe. Poprawka dotycząca zmiany mechanizmu opodatkowania produktów do podgrzewania tytoniu była inicjatywą Ministerstwa Sprawiedliwości.
Morze jest synonimem pracy w Castro, małym porcie we włoskim regionie Apulia. Sieci rybackie nie przynoszą już ryb.
W województwie śląskim na południu Polski węgiel chwalony jest jako „czarne złoto”. Kopalnie ukształtowały krajobraz i kulturę tego regionu, czyniąc Polskę głównym producentem węgla w Unii Europejskiej.
BANGKOK - We wtorek sąd w Tajlandii skazał byłą urzędniczkę państwową na rekordową karę 43 lat i sześciu miesięcy więzienia, za złamanie surowego prawa tego kraju dotyczącego znieważania lub zniesławiania monarchii, powiedzieli prawnicy.
Burza śnieżna pokaźnych rozmiarów uderzyła w autostradę na północy Japonii, w wyniku której zderzyło się 130 samochodów. Zginęła jedna osoba a rannych zostało dziesięć osób.
„Jeśli spotkasz przypadkową osobę na ulicy jakiegoś chińskiego miasta, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jej nazwisko będzie brzmiało Wang, Li, Zhang, Liu lub Chen” tłumaczy nam Jessie Yeung, dziennikarka CNN w Hongkongu.
Współzałożyciel i były dyrektor generalny Microsoft, Bill Gates, stał się największym prywatnym właścicielem gruntów rolnych w Stanach Zjednoczonych, pisze rosyjskie wydanie „Forbesa”, odsyłając do artykułu w amerykańskim magazynie „The Land Report”.
W sobotę 16 stycznia w stanie Oregon, mężczyzna który ukradł samochód szybko zdał sobie sprawę, że za nim, na tylnym siedzeniu, znajduje się mały chłopiec. Zawraca więc by oddać dziecko matce, której przy okazji wygłasza kazanie.

Strony

Reklama