Wuhan: cały naród zostanie poddany testom w przypadku powrotu wirusa

Reklama

wt., 08/03/2021 - 17:41 -- MagdalenaL

Gdy władze w Wuhanie wykryją kilka nowych przypadków zakażeń koronawirusem, testom poddany zostanie cały naród.

W Wuhanie odnotowano siedem nowych przenoszonych lokalnie zakażeń. Są to pierwsze przypadki od ponad roku. Miasto liczące 11 mln mieszkańców było w centrum uwagi po raz pierwszy, gdy w 2019 roku wykryto tam koronawirusa.

Aktualnie w Chinach zaobserwować można jeden z większych nawrotów epidemii. W ciągu 10 dni wykryto 300 przypadków zakażeń. Dotyczy to około 15 prowincji, przez co rząd zmuszony był do wprowadzenia masowych testów oraz ponownego lockdownu.

Władze kraju twierdzą, że rozprzestrzenianie się wysoce zaraźliwej odmiany wirusa - Delta, można przypisać sezonowi turystycznemu.

We wtorek w Chinach pojawiło się 90 nowych przypadków. Właśnie wtedy w Wuhanie wydano oświadczenie. Narodowa Komisja Zdrowia w Chinach poinformowała, że 61 z nich zostało przeniesionych lokalnie. Dzień wcześniej ta liczba wynosiła 55.

Chiny odniosły duży sukces, jeśli chodzi o kontrolę nad rozprzestrzenianiem się wirusa w granicach swojego państwa. Jednakże, wśród pracowników ruchliwego lotniska w Nanjing ponownie wykryto  przypadki zachorowań, co wywołało duże zaniepokojenie. Trzykrotny test przeszło 9,2 mln mieszkańców Nanjing. Po tym, władze zapowiedziały lockdown, który obejmie setki tysięcy ludzi.

W ciągu weekendu uwagę przyciągnęła turystyczna miejscowość Zhangjiajie położona w prowincji Hunan. Pojawiło się tam wiele nowych przypadków, co przypisuje się odwiedzającym miasto podróżnikom z Nanjing.

Urzędnicy skupili się na tym, aby wyśledzić około 5 tys. osób biorących udział w przedstawieniach w teatrze w Zhangjiajie, a później podróżujących z powrotem do swoich rodzinnych miast. Zhangjiajie jest teraz punktem zerowym w temacie rozprzestrzeniania się epidemii w Chinach, powiedział lekarz oraz ekspert ds. chorób układu oddechowego Zhong Nanshan.

Epidemia na nowo wybuchła również w Pekinie. Stolica zgłosiła kilka przypadków zakażeń przenoszonych lokalnie.

Autor: 
Tłum. Alicja Jurałowicz
Dział: 
Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama