Wojna na Ukrainie: przemiana Zełenskiego w watażkę

Reklama

pt., 08/05/2022 - 18:50 -- MagdalenaL

Były komik, wybrany na prezydenta Ukrainy w 2019 roku, imponuje swoim odpowiednikom opanowaniem. W sobotę uważa, że ​​„skutecznie odpierał ataki wroga”.

W serialu „Sługa ludu”, emitowanym w latach 2015-2019, niezdarny nauczyciel historii, Vassil Hołoborodko zostaje wciągnięty na głowę państwa ukraińskiego po tym, jak został rozsławiony przez sfilmowaną przez jego uczniów diatrybę przeciwko oligarchom i rozprzestrzenił się w sieci. Media społecznościowe. Nauczyciel bez doświadczenia politycznego zmaga się z korupcją i zaciekłymi rywalami politycznymi. Trajektoria Wołodymyra Zełenskiego, aktora, który następnie uosabia tę postać, jest nie mniej niesamowita.

„Gdyby ktoś kilka lat temu powiedział mi, że to on poprowadzi armię ukraińską w wojnie z Rosją, śmiałbym się mu w twarz” – żartuje Elena, emerytka z małą torbą w ręku. Pomiędzy dwoma alertami, podczas których szukała schronienia w metrze Porte Dorée, siedmiolatka przyszła zjeść w jednej z nielicznych kawiarni otwartych w stolicy. Kilku przechodniów w chwili wytchnienia…

Autor: 
Autor: Clara Marchaud
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama