Władze Hongkongu rozpoczęły polowanie na dziki z powodu ataków na ludzi

Reklama

śr., 11/24/2021 - 01:21 -- MagdalenaL

Źródło zdjęcia: Pixabay

Policja Hongkongu 17 listopada złapała siedem dzików - zwierzęta te coraz częściej zaczęły atakować ludzi. Złapane dziki były później zabijane przez zastrzyki preparatu do usypiania. Takie działania skrytykowały organizacje ochrony zwierząt.

Mówi o tym komunikat Departamentu Rolnictwa, Rybołówstwa i Ochrony Przyrody, cytuje Reuters.

Dziki na osiedlach mieszkaniowych Hongkongu stały się codziennością i są już przyzwyczajone do wędrowania po drogach i szukania jedzenia od przechodniów lub prześladowania pojazdów, mówią władze. Ponadto zwierzęta są często karmione przez ludzi, pomimo próśb, aby tego nie robić.

Władze twierdzą, że chcą zmniejszyć liczbę dzików na obszarach miejskich w wyniku zwiększenie liczby ataków zwierząt. W zeszłym tygodniu dzik ranił funkcjonariusza policji. Wcześniejsze próby walki ze zwierzętami nie pomogły.

Fundacja ADM Capital Foundation, Stowarzyszenie Weterynaryjne w Hongkongu i inne grupy działające na rzecz praw zwierząt wysłały list otwarty do rządu, krytykując ich działania w zakresie polowania i zabijania dzików.

Obrońcy praw zwierząt proponują poprawę ustawodawstwa, a nie zabijanie zwierząt. Obrońcy są przekonani, że Hongkong musi wprowadzić zakaz karmienia dzikich zwierząt i nałożyć surowe kary za łamanie przepisów.

Organizacje Hong Kong Animal Post i Hong Kong Wild Boar Concern Group są przekonane, że wyłapywanie dzików „ignoruje ich prawo do życia”. Mówią, że problemy z dzikami powstały z powodu rządu, który nie był w stanie przeznaczyć środków na pokojową walkę ze zwierzętami.

Wcześniej polityka Hongkongu dotycząca dzików polegała na wyłapywaniu, sterylizacji i przenoszeniu zwierząt na odległe i niezamieszkane obszary.

Według rządu w Hongkongu żyje około 3000 dzików i nie są one gatunkiem chronionym. W ostatnich latach zgłoszono około 30 przypadków ataków dzików na ludzi.

Istnieją również zasady regulujące postępowanie wobec dzikich zwierząt, w szczególności nie zaleca się karmienia, prowokowania gwałtownymi ruchami lub zbliżania się do nich. Jednak nie wszyscy postępują zgodnie z zaleceniami.

Źródła:

https://hromadske.ua/posts/vlada-gonkongu-pochala-polyuvannya-na-dikih-kabaniv-cherez-napadi-na-lyudej-zoozahisniki-zanepokoyeni

https://www.reuters.com/world/asia-pacific/hong-kong-authorities-begin-boar-hunt-amid-public-safety-fears-2021-11-18/

Autor: 
Markiyan Klimkovetsky (ukr. Маркіян Климковецький) / tłum. Anastasiia Vasylchenko
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama