WHO: Walka z drugą falą pandemii bez szczepionki

Reklama

pt., 11/20/2020 - 13:19 -- MagdalenaL

Jak ostrzegła Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), szczepionki nie dotrą na czas, by zwalczyć drugą falę pandemii koronawirusa i wiele krajów będzie nadal walczyć bez nich.

Rzecznik WHO, Michael Ryan powiedział, że minie co najmniej cztery do sześciu miesięcy, zanim wszędzie będzie wystarczająca ilość szczepionek.

Ostrzegł, że szczepionki nie powinny być postrzegane jako „magiczna siła”.

„Jeszcze nie otrzymaliśmy szczepionek”, przyznał Ryan, pomimo niedawnych zapowiedzi obiecujących wakcyny skuteczne na co najmniej 90%.

Według strony Worldometers, od początku pandemii koronawirusa na całym świecie zmarło ponad 1,35 miliona ludzi. Obecnie zarejestrowanych jest blisko 16 milionów aktywnych przypadków zakażeń.

Wiele krajów codziennie rejestruje nowe zachorowania, co prowadzi do ponownego wprowadzania całkowitych lub częściowych lockdownów.

Fauci: W niebezpieczeństwie jest cała planeta

Anthony Fauci- dyrektor US National Institute of Allergy and Infectious Diseases powiedział w środę, że COVID-19 rozprzestrzenia się teraz głównie na poziomie gospodarstw domowych, wśród mniejszych grup społeczności.

W wywiadzie dla Canadian CBC News poinformował, że testowanie bezobjawowego rozprzestrzeniania się choroby i utrzymywanie podstawowych środków zapobiegawczych, takich jak mycie rąk, dystans fizyczny i noszenie maseczek ma kluczowe znaczenie dla zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa na całym świecie.

„Dzisiaj cała planeta ma problemy. Unia Europejska, jeśli spojrzeć na liczbę nowych infekcji, wymknęła się spod kontroli. Stany Zjednoczone również. Kanada, która rzekomo radziła sobie tak dobrze, także mierzy się z poważnymi trudnościami”.

Autor: 
Tłum. Emila Liberda
Źródło: 

Agencija

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama