W wielu miastach powracają mandaty za brak maseczek. Nowy Jork się wstrzymuje

Reklama

wt., 08/03/2021 - 16:54 -- MagdalenaL

Luizjana i San Francisco przywróciły wymagania dotyczące noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych, ale burmistrz Bill de Blasio powiedział, iż chce, aby nowojorczycy skupili się na szczepieniach.

Wraz z rozprzestrzeniającym się błyskawicznie wariantem Delta koronawirusa, burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio w poniedziałek zadecydował o  nieprzywracaniu mandatów za brak maseczek w przestrzeniach zamkniętych, mimo iż decyduje się na to coraz więcej miast i co najmniej jeden stan.

Przedstawiciele władz miasta zastanawiają się, jakie środki mogą być potrzebne, aby powstrzymać odrodzenie się wirusa w Nowym Jorku, największym pod względem liczby ludności mieście w kraju i niegdyś epicentrum pandemii. Hrabstwo Los Angeles i Waszyngton, niedawno ponownie wprowadziły wymagania dotyczące masek w pomieszczeniach; Luizjana zrobiła to w poniedziałek, podobnie jak San Francisco i kilka hrabstw znajdujących się w pobliżu Północnej Kalifornii.

Burmistrz de Blasio doszedł jednak do wniosku, że chce skupić się na zwiększeniu wskaźników szczepień i obawia się, że wymaganie od wszystkich noszenia masek zniechęci tych, którzy teraz rozważają zaszczepienie się.

Od miesięcy dr Jay Varma, starszy doradca burmistrza ds. zdrowia publicznego, przekonuje burmistrza, że zwycięską strategią jest skupienie się na szczepieniach, a wszystko inne jest drugorzędne.

Wszystko wskazuje na to, że przekonanie dr Varmy o kluczowym znaczeniu szczepień trafia także  do burmistrza de Blasio, który w poniedziałek powiedział: Wszystko, co robimy, jest skoncentrowane na szczepionkach.

Mimo iż w poniedziałek osiągnięty został cel prezydenta Bidena, jakim było zaszczepienie co najmniej jedną dawką szczepionki 70 proc. dorosłych Amerykanów, wskaźnik szczepień w Nowym Jorku spadł, a miasto odnotowało gwałtowny wzrost przypadków koronawirusa – ponad 1200 przypadków na dzień, prawie sześć razy więcej niż w czerwcu.

Autor: 
Tłum. Julia Barć
Dział: 
Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama