W Belgii spodziewane są bardziej gwałtowne opady, które przekroczą 40 milimetrów

Reklama

pon., 07/26/2021 - 17:56 -- MagdalenaL

Po powodzi, która miała miejsce w miniony weekend, Belgijski Instytut Meterologiczny KMI spodziewa się w poniedziałek kolejnych gwałtownych zjawisk pogodowych w Belgii. RMI prognozuje ponownie intensywne opady deszczu z okazjonalnymi burzami z zachodu. Popołudniem lokalnie może spaść ponad 40 litrów deszczu na metr kwadratowy.

RMI ogłosiło kod pomarańczowy dla Flandrii Zachodniej. Dla wszystkich innych prowincji belgijskich jest to kod żółty Belgijskie służby ratunkowe musiały wykonać dużo pracy, aby poradzić sobie z obfitnymi opadami deszczu w weekend. Straż pożarna w regionie Namur musiała wyjeżdżać około tysiąca razy w ciągu 24 godzin, donosi VRT.

Największą uwagę poświęcano tam zgłoszeniom alarmowym. W rezultacie w najbliższych dniach trzeba będzie usunąć wiele śmieci. Dużo uwagi poświęcono również pomocy w domach. Według nadawcy budynki o większych powierzchniach, takie jak sklepy, często nadal muszą być wypompowywane, w celu pozbycia się z nich wody. Brukselska straż pożarna miała dziesiątki wyjazdów z powodu złej pogody

Straż pożarna w Brukseli musiała w niedzielę wieczorem kilkadziesiąt razy wyjeżdżać z powodu złej pogody. Trzeba było dokonać osiemnastu interwencji, ponieważ drogi zostały zalane. W piętnastu przypadkach strażacy musieli wypompowywać wodę z piwnic domów.

W tym miesiącu Belgia została dotknięta poważną powodzią w jej wyniku zginęło co najmniej 37 osób.

Autor: 
tłum. Iryna Ivanova
Dział: 
Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama