Visa dawała handlarzom 10 000 USD, żeby nie przyjmowali gotówki od klientów

Reklama

ndz., 07/16/2017 - 21:58 -- zzz

Damy ci 10 tys. jeżeli zaczniesz wymagać od swoich klientów płatności kartą – kusi Visa, jeden z największych operatorów kart płatniczych na świecie. Swój program kieruje do małych restauracji, food-trucków i kawiarni. Czyli wszędzie tam, gdzie klienci zostawiają zazwyczaj małe sumy pieniędzy.


Visa chce łącznie rozdać 500 tys. dolarów małym amerykańskim firmom. Jest tylko jeden warunek – żadnych fizycznych pieniędzy. Środki mogą zostać wydane na zakup urządzeń, które pozwolą na całkowite przejście na płatności bezgotówkowe. 

Operator chce w ten sposób zachęcić drobnych przedsiębiorców do rezygnacji z gotówki. Ci jednak często stają okoniem. Marco Carabjo, ekspert ds. kredytów szacował kilka lat temu, że opłaty związane z obsługą kart mogą dochodzić nawet do 5 proc. przychodów. 

 

– Tylko w Nowym Jorku rezygnacja z gotówki może przynieść biznesowi dodatkowe 6,8 miliarda dolarów i zaoszczędzić 186 milionów godzin pracy rocznie – broni się Visa. Przedstawiciel operatora, Jack Forestell przekonuje, że jego firma jest pewna, że ludzie chcą, by „uwolnić ich od noszenia przy sobie pieniędzy”.

 

Przekonanie Amerykanów do rezygnacji z płacenia gotówką może się jednak okazać trudnym zadaniem. Ubiegłoroczne badanie Banku Rezerwy Federalnej pokazało, że wciąż 32 proc. transakcji dochodzi do skutku bez udziału kart płatniczych. 

Autor: 
---
Źródło: 

CNN

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama