USA/Koronawirus : Błyskawiczny test

Reklama

ndz., 03/29/2020 - 00:14 -- Anonim (niezweryfikowany)

Stany Zjednoczone wydały zezwolenie na produkcję nowego rodzaju testu, który u osoby badanej wykrywa koronawirusa w ciągu zaledwie paru minut.

Jak donosi agencja HINA, pomysłodawcą szybkiego testu jest firma Abbott Laboratories. Stosunkowo nieduże urządzenie wielkości tostera może być, w razie potrzeby, wykorzystywane poza szpitalem.

Nowy test umożliwia wykrycie koronawirusa w ciągu 5 minut. W ciągu 13 minut możliwe jest definitywne stwierdzenie, czy krew badanej osoby dała negatywny wynik na obecność wirusa.

Szybka zgoda

W miniony piątek, zarząd Abbott Laboratories podał do wiadomości, że otrzymał już zgodę amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) na produkcję testów. Firma zamierza produkować około 5 mln urządzeń miesięcznie

Jakiś czas temu FDA zezwoliła na używanie testów firmy Cepheida, pozwalających na wykrycie wirusa w ciągu 45 minut. Problem jednak w tym, że są to testy przeznaczone do wykorzystania w warunkach szpitalnych.

Walka z koronawirusem w Stanach Zjednoczonych od początku była trudna z uwagi na brak odpowiednich testów. W czasie badania próbek dochodziło też do poważnych opóźnień z powodu zbyt wolnego przekazywania informacji o wynikach testów.

W chwili obecnej, w USA jest więcej potwierdzonych przypadków COVID-19, choroby wywołanej przez wirusa Sars-CoV-2, niż w jakimkolwiek innym państwie na świecie.  

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Agencija

Dział: 
Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama