USA, Wirginia- kolejny stan legalizuje marihuanę.

Reklama

ndz., 02/28/2021 - 21:51 -- MagdalenaL

Wirginia stała się 16 stanem w USA, który zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany przez dorosłych. 

Wczoraj, 27 lutego, w historycznym głosowaniu, prawodawcy z Wirginii ostatecznie zatwierdzili ustawę, dzięki której w 2024 r. marihuana będzie zalegalizowana. Wówczas rozpocznie się również sprzedaż detaliczna narkotyku.

Decyzja ta sprawia, że Virginia jest pierwszym stanem w południowych Stanach Zjednoczonych, który zalegalizował marihuanę. Ustawa, za którą nie głosował ani jeden Republikanin, była najwyższym priorytetem dla Demokratów, którzy argumentowali, że legalizacja jest niezbędnym krokiem w celu zakończenia nierówności rasowej w świetle obecnych przepisów dotyczących marihuany. 

Osoby sprzeciwiające się ustawie zgłaszały obawy dotyczące zdrowia publicznego. Sugerują iż roślina będzie zażywana przez nieletnich, ale też pogorszy stan kierowców podczas jazdy samochodem. Jednak zwolennicy marihuany argumentowali, że egzekwowanie obecnych przepisów dotyczących marihuany niekorzystnie wpływa na afroamerykańską społeczność. 

Charniele Herring, przywódczyni Demokratycznej większości w Wirginii, powiedziała, że sprawiedliwość rasowa to coś więcej niż wymierzanie kar za pewne rzeczy. Ustawa jest krokiem we właściwym kierunku.- donosi Politico. 

„Dla mnie to jest ustawa o sprawiedliwości. Chociaż ma wady i nie jest idealna, to i tak uważam, że jest to krok w dobrym kierunku. Chodzi o sprawiedliwość reformatorską, która zapewnia sprawiedliwe i społeczno-ekonomiczne możliwości dla jednostek i społeczności, które zostały poszkodowane przez stronnicze działania policji i ściganie za posiadanie marihuany ”- powiedziała. 

 „Legalizacja marihuany nie kończy systematycznego rasizmu, ale usuwa jedno z narzędzi wykorzystywanych do jego rozwijania” - dodała. 

Zgodnie z nowymi przepisami posiadanie marihuany będzie legalne od stycznia 2024 r. Jeszcze w tym roku, w lipcu, stan rozpocznie tworzenie agencji regulującej posiadanie rośliny. Dorośli, w wieku powyżej 21 lat, będą mogli mieć do jednej uncji narkotyku. Uprawa domowa również zostanie zalegalizowana, ale wprowadzony zostanie limit dwóch dojrzałych i dwóch niedojrzałych roślin na jedno gospodarstwo domowe. 

Autor: 
tłumaczenie: Wiktoria Gwizdała 
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama