Udaje, że studiuje na Oksfordzie, żeby wyłudzić pieniądze od matki

Reklama

sob., 05/15/2021 - 20:35 -- MagdalenaL

Zdjęcie: pixabay

Młoda Turczynka miała rzekomo oszukiwać swoją biedną matkę, aby ta wysyłała jej pieniądze, twierdząc, że studiuje medycynę na prestiżowym Uniwersytecie Oksfordzkim w Wielkiej Brytanii, ale w rzeczywistości mieszkała w Stambule, gdzie pracowała jako agentka nieruchomości.

25-letnia Merve Bozkurt przez lata okłamywała swoją matkę, ledwo wiążącą koniec z końcem, aby uzyskać od niej dodatkowe pieniądze. Kobieta dołożyła wszelkich starań, aby jej rodzice uwierzyli, że została przyjęta na prestiżowy angielski uniwersytet, mówiąc, że studiuje tam, aby zostać lekarzem. Ponadto, wysłała swojej matce zdjęcia, na których miała założoną białą szatę oraz maskę na twarzy, aby stworzyć złudzenie, że jest w trakcie odbywania praktyk medycznych. Przez cały czas biedna matka sprzedawała kwiaty przed cmentarzem w mieście Antakya, aby wesprzeć swoją córkę.

Oszustwo Merve mogłoby pozostać niezauważone przez jej rodziców przez długi czas, gdyby nie poświęcenie jej matki, które przyciągnęło uwagę lokalnych mediów. Wysiłek Gulseren Bozkurt, by pomóc w utrzymaniu swojej córki przebywającej w Oksfordzie, sprzedając kwiaty przed cmentarzem, poruszył tureckiego dziennikarza, który przeprowadził na ten temat wywiad z kobietą i Merve.

Merve Bozkurt miała czelność pozować wraz z matką i oświadczyć, że zrobi wszystko, co w jej mocy, aby uhonorować Gulseren i upewnić się, że jej wysiłek nie pójdzie na marne. Chwaliła się nawet, że jest na najlepszej drodze do zostania neurochirurgiem.

Merve nie wiedziała jednak, że historia jej matki stała się popularna w Internecie, więc ludzie, którzy znali Merve Bozkurt, zaczęli komentować, że dziewczyna tak naprawdę przebywała w Stambule, a nie w Wielkiej Brytanii. Kiedy reporterzy zaczęli sprawdzać jej status w Oksfordzie, byli zszokowani, gdy odkryli, że nie ma tam nikogo o takim nazwisku.

Dalsze śledztwo ujawniło, że 25-letnia „studentka piątego roku na Oksfordzie” mieszkała w Stambule od lat, pracując jako agentka nieruchomości. Kiedy jej wielkie kłamstwa zaczęły wychodzić na jaw, Merve nie miała innego wyboru, jak tylko przyznać, że od lat okłamywała matkę „i siebie”.

Autor: 
tłum. Izabella Saniewska
Dział: 
Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama