Trójka dzieci wzięta pod opiekę po izolacyjnym więzieniu

Reklama

ndz., 02/21/2021 - 23:56 -- MagdalenaL

Fot: Congerdesign pixabay 

 Zgodnie z prawem dotyczącym szczególnych przepisów opieki nad dziećmi i młodzieżą w Szwecji trójka dzieci z regionu Jönköping jest pod opieką państwa. Doszło do tego, ponieważ rodzice dzieci wyjątkowo bardzo bali się wirusa COVID-19.  

Gazeta Jönköpings-Posten podaje, iż w związku z decyzją sądu apelacyjnego dzieci pozostaną w dalszym ciągu pod specjalną opieką.  

Tłem do całej sprawy jest sytuacja, w której doszło w zeszłym roku. Rodzice trójki dzieci przerażeni wirusem COVID-19 zamknęli je w swoim mieszkaniu, bez możliwości opuszczania go, czy spędzania wspólnie czasu. Dzieci nie mogły wychodzić nawet do szkoły czy do dentysty.  

W sierpniu prawo administracyjne stwierdziło, że rodzice wzięli sobie zbyt mocno do serca ocalenie rodziny od zakażenia, w wyniku czego proces izolacji wpłynął negatywnie na ich dzieci. W jednym z odwołań rodzice podali, że starali się jedynie chronić swoje dzieci. Sąd odrzucił jednak ich wniosek, między innymi na życzenie dzieci, które nie chcą wracać do domu do chwili, aż rodzice pozwolą im pójść do szkoły.  

Autor: 
Johan Edgar, tłum: Marzena Mamuszka  
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama