Teksas określony jako obszar dotknięty katastrofą

Reklama

pon., 02/22/2021 - 00:03 -- MagdalenaL

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden określił Teksas jako stan dotknięty katastrofą krajową.  

Teksas bardzo mocno ucierpiał podczas potężnej fali zimna, która częściowo zaburzyła między innymi system gwarantujący swobodny przepływ prądu. Ograniczony został również dostęp do czystej wody. Szacuje się, że około 40 osób straciło już życie w związku z bardzo mroźną temperaturą.  

Decyzja o nazwaniu Teksasu jako obszaru dotkniętego krajową katastrofą została wydana przez rządową agencję do spraw katastrof Fema w sobotę. Takie postanowienie zawiera między innymi uwolnienie środków finansowych, które trafią do osób, które ucierpiały w wyniku tak mocnego załamania pogody.  

W piątek temperatura po raz pierwszy od zeszłej niedzieli była dodatnia, a dopływ prądu częściowo powrócił. Przerażeni mieszkańcy Teksasu wciąż drżą ze strachu w miejscach, gdzie udostępniana jest czysta woda.  

Biden rozważa podróż do Teksasu w najbliższym czasie. Według informacji pozyskanych od przedstawicieli prasowych Białego Domu prezydent obecnie współpracuje z gubernatorem Teksasu – Gregem Abbottem – jednym z republikanów, którzy początkowo nie chcieli się zgodzić z informacją, że Joe Biden wygrał wybory prezydenckie w starciu z Donaldem Trumpem.  

Autor: 
Nora Fernstedt, tłum: Marzena Mamuszka  
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama