Sondaż: Dzisiaj większość Brytyjczyków chciałaby pozostać w UE

Reklama

wt., 09/26/2017 - 10:53 -- Anonim (niezweryfikowany)

Najnowsze badania sondażowe pokazują, że 52 proc. respondentów popiera pozostanie Wielkiej Brytanii w strukturach Unii Europejskiej.

Jak wynika z ostatniego sondażu, gdyby dzisiaj odbyło się referendum w sprawie wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, 52 procent Brytyjczyków byłoby za pozostaniem w jej strukturach. Sondaż został przeprowadzony w tym samym dniu, w którym brytyjska premier Theresa May wystąpiła z przemówieniem o wzajemnych stosunkach Wielkiej Brytanii i Unii po Brexicie.

Ankietę przeprowadził brytyjski Independent i instytut BMG Research, w przeddzień wystąpienia premier May we Florencji.

"Wyniki badania pokazują, że większość Brytyjczyków uważa teraz, że kraj powinien pozostać w UE. Impas w negocjacjach z Brukselą i podziały w brytyjskim rządzie wystawiły na światło dzienne całą złożoność Brexitu", czytamy w brytyjskiej prasie.

 

Skomplikowane i nieudane negocjacje

Najnowsze badanie opinii publicznej przeprowadzone wśród ponad 1 400 dorosłych Brytyjczyków ujawniło, że 52 proc. respondentów popiera pozostanie Wielkiej Brytanii w ramach Unii Europejskiej, podczas gdy 48% chciałoby z niej wyjść.

Independent konstatuje, że wzrosła liczba Brytyjczyków chcących pozostać w UE, bo jeszcze dwa miesiące temu, tylko 50% respondentów była za pozostaniem, a niemal tyle samo za wyjściem.

Francuski Express ocenia, że wielomiesięczne, skomplikowane i nieudane negocjacje zaniepokoiły Brytyjczyków i teraz sami siebie pytają, czy przypadkiem nie popełnili błędu głosując w ubiegłorocznym referendum za wystąpieniem z UE.

Autor: 
Tłum. Emila Liberda
Źródło: 

Agencija

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama