Silne trzęsienie ziemi nawiedziło Irak i Iran, są ofiary

Reklama

śr., 11/15/2017 - 12:51 -- Anonim (niezweryfikowany)

Media nie są zgodne co do siły wstrząsów.

 

​​​

Jak oświadczył kurdyjski minister zdrowia, co najmniej 4 osoby zginęły w wyniku trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło region Kurdystanu w Iraku. Zdaniem irackiej służby zdrowia i lokalnych urzędników, około 50 osób jest rannych, donosi Reuters.

Wcześniej, irańska telewizja państwowa podała, że co najmniej 6 osób zginęło na zachodzie Iranu w wyniku silnego trzęsienia ziemi zarejestrowanego w pobliżu granicy irańsko- irackiej.

Jak podał Reuters, w mieście Qasr-e Shirin jest wielu rannych.

Media różnie informują o tym, jak silne było trzęsienie ziemi – Reuters, na przykład, podaje 7,2, TASS, powołując się na Europejskie Centrum Sejsmologiczne- 7,4 a niektórzy mówią nawet o 7,5 stopni w skali Richtera.

Irackie służby meteo informują o 6,5 stopni dodając, że trzęsienie dotknęło większą część kraju, w tym Bagdad.

 

Trzęsienie ziemi było odczuwalne także w innych krajach

Trzęsienie ziemi miało miejsce na południowy- wschód od miasta Sulaymaniyah, a jak donosi TASS , epicentrum znajdowało się 100 kilometrów dalej.

Według danych amerykańskich służb geologicznych, epicentrum trzęsienia zostało zarejestrowane na południowy- zachód od miasta Halabjah, wzdłuż granicy irańsko-irańskiej.

Media przekazują, że trzęsienie ziemi było odczuwalne w Katarze, Turcji, Kuwejcie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Irańska telewizja podała, że wstrząsy były odczuwalne w wielu irańskich miastach, osiem wsi podniosło poważne szkody, niektóre zostały pozbawione prądu, przekazuje Reuters.

AP podaje, że poszkodowane zostały irańskie prowincje na północnym-zachodzie, zachodzie i w centralnych regionach kraju.

Na zdjęciach publikowanych w mediach społecznościowych można zobaczyć ludzi, którzy szukają schronienia na ulicach miasta.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Al Jazzeera/Agencija

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama