Roskomnadzor zażądał od Facebooka przywrócenia dostępu do artykułów mediów rosyjskich

Reklama

pon., 03/08/2021 - 09:16 -- MagdalenaL

Roskomnadzor zażądał, aby Facebook przywrócił dostęp do szeregu publikacji na kontach kilku z rosyjskich mediów, jak podała agencja.

Wskazano na fakt, że sieć społecznościowa zablokowała artykuły o zatrzymaniu w połowie lutego zwolenników ukraińskiej grupy neonazistowskiej, z odnośnikiem do strony Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

W liście do administracji Facebooka Roskomnadzor zaznaczył, że działania portalu społecznościowego "naruszają kluczowe zasady swobodnego rozpowszechniania informacji, nieskrępowanego dostępu do niej i są aktem cenzury".

Agencja przypomniała, że 24 lutego Władimir Putin podpisał ustawę o karach pieniężnych za łamanie praw Rosjan w Internecie, w tym cenzurę mediów.

Niniejszy dokument wejdzie w życie 30 dni po jego oficjalnej publikacji.

Serwis prasowy grupy medialnej "Russia Today" poinformował, że działania sieci społecznościowej wpłynęły również na konta RIA Novosti i radia Sputnik.

"Blokowanie naszych treści opartych na wiarygodnych, oficjalnych źródłach jest aktem cenzury ze strony Facebooka. To, co się stało, może być postrzegane jedynie jako brak poszanowania prawa obywateli do swobodnego dostępu do informacji" - podkreśliła agencja.

Za niedopuszczalne uznano fakt, że treści w Runecie są oceniane przez organizacje i moderatorów z Ukrainy i krajów bałtyckich, którzy "świadomie są politycznie uprzedzeni do rosyjskich mediów".

Tłumaczyła Paulina Zbieć

Autor: 
ria.ru
Źródło: 

ria.ru

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama