Pożary na południu Turcji. Ogień się rozprzestrzenia. 7 osób zginęło, ponad 860 rannych

Reklama

pon., 08/02/2021 - 12:51 -- MagdalenaL

                                                      Zdjęcie: www3.nhk.or.jp

 

Pożary lasów na południu Turcji dalej się rozprzestrzeniają i zginęło łącznie 7 osób, wśród nich mieszkańcy i strażacy.

Na miejscu znajdują się również pomoce z sąsiadujących krajów i trwa wielkoskalowa akcja gaszenia ognia.

Według rządu tureckiego, 28 lipca w południowej części Turcji na terenach górzystych przy brzegu Morza Śródziemnego wybuchł pożar i rozprzestrzenił się na miejscowe lasy i tereny mieszkalne. W ciągu jednego dnia ogień dosięgnął 32 prowincji.

W wyniku tego pożaru 7 osób, w tym mieszkańcy i strażacy, zginęło, a ponad 860 zostało rannych i hospitalizowanych.
Ponadto 1 sierpnia pożar zbliżył się do Bodrum, kurortu na wybrzeżu Morza Egejskiego, a mieszkańcy i turyści zostali zmuszeni do ewakuacji.

Na miejscu znajdują się oddziały pomocnicze z krajów sąsiednich, między innymi Rosji i Azerbejdżanu i działają wspólnie w celu gaszenia pożarów na dużą skalę. Niestety prognozy pogody zwiastują, że obecne suche powietrze i temperatura powyżej 40 stopni będą się utrzymywać, dlatego ciężko przewidzieć, czy uda się ugasić ogień.

Prezydent Turcji Erdogan uważa, że przyczyną pożaru było podpalenie i jest zdeterminowany wszcząć dochodzenie w tej sprawie.

Tereny dotknięte pożarem były również atrakcyjnym regionem dla zagranicznych turystów, więc przewiduje się, że gospodarka kraju, która znacznie się pogorszyła z powodu pandemii w wyniku tej klęski zazna kolejnych ciosów.

Autor: 
www3.nhk.or.jp, tłumaczenie: Magdalena Pirch
Dział: 
Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama