Powstało ryzyko zapadnięcia się dachów po uderzeniu burzy śnieżnej

Reklama

wt., 01/26/2021 - 14:33 -- MagdalenaL

Po obfitych opadach dachy są obciążone przez nawarstwiający się śnieg. Jako przykład program telewizyjny SVT Västerbotten podaje sytuację panującą w gminie Skellefteå. Istnieje tam ryzyko zawalenia się dachów kilku obiektów sportowych.

 

W obrębie gminy na pełny etat działają pługi śnieżne oraz służby wyposażone w zgarniacze dachowe. Mimo to władze, ze względu na ryzyko zawalenia się budynków, są zmuszone do zamykania hal, które nie zdążyły uporać się ze śniegiem.

– Jako środek ostrożności zamykamy halę piłkarską oraz lodowisko w miejscowości Burträsk do czasu odśnieżenia dachów, mówi kierownik operacji w Skellefteå, Ralf Isaksson, dla SVT.

W miasteczku Kittelfjäll na niektórych dachach leży od dwóch do trzech metrów śniegu. Właściciele domków wczasowych obawiają się, że domy i budynki gospodarcze nie wytrzymają nacisku pokrywy śnieżnej, informuje Szwedzkie Radio P4 Västerbotten.

– Jeżeli dach domu zapadnie się pod naporem śniegu, możesz otrzymać odszkodowanie. W przypadku, gdy nie podjąłeś próby odśnieżenia zadaszenia tarasu, oranżerii ani garażu, prawdopodobieństwo przyznania odszkodowania jest znacznie mniejsze, mówi Fredrik Holmberg, kierownik ds. szkód budowlanych w firmie ubezpieczeniowej Länsförsäkringar, dla Szwedzkiego Radia.

Autor: 
Amanda Hällsten, Tłum. Marzena Mamuszka
Dział: 
Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama