Północnokoreańskie 'igrzyska'

Reklama

czw., 10/15/2020 - 23:19 -- MagdalenaL

Podczas wielkich obchodów 75. rocznicy powstania Partii Pracy, północnokoreański przywódca Kim Jong Un oglądał występy tysięcy tancerzy, gimnastyczek i innych wykonawców.

Partyjna gazeta Rodong Sinmun opublikowała w poniedziałek zdjęcie, na którym Kim wraz z głównymi asystentami stoi przy długim świątecznym stole i macha do publiczności.

Państwowa telewizja KCNA poinformowała, że gdy Kim przyszedł na spektakl gimnastyczno-artystyczny „Wielkie przywództwo”, został przywitany głośnymi wiwatami.

Wydarzenie nastąpiło dzień po bezprecedensowej wczesnoporannej defiladzie wojskowej, na której pokazano niezwykle szeroką gamę nowej broni.

Korea Północna przywróciła tak zwane `Masowe Igrzyska` po pięcioletniej przerwie, aby stworzyć obraz międzynarodowego zaangażowania i pokoju.

Wbrew pandemii

Masowe igrzyska to duże spektakle z udziałem kilkudziesięciu tysięcy tancerzy, gimnastyczek i śpiewaków, wykonujących znane wątki propagandowe.

Flaga narodowa Korei Północnej i flaga Partii Robotniczej zostały w niedzielę podniesione przy pieśniach patriotycznych „Partia Robotnicza jest naszym przewodnikiem” i „Droga socjalizmu”, poinformował KCNA.

Świadectwa zebrane od grupy uciekinierów opisują surowy, graniczący wręcz z pracą przymusową, reżim treningowy przed takimi występami.

Tegoroczne igrzyska były kontynuowane pomimo surowych kontroli granicznych i kwarantanny, które miały zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Zdaniem analityków, w kraju będącym w polityczno- gospodarczej izolacji, który jeszcze oficjalnie nie potwierdził u siebie przypadków COVID-19, może dojść do katastrofy zdrowotnej.

Jak widać na zdjęciu zamieszczonym w Rodong Sinmun, w przeciwieństwie do tłumu widzów zgromadzonego na dużym stadionie, Kim i jego świta nie nosili maseczek.

Autor: 
Tłum. Emila Liberda
Źródło: 

Agencija

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama