Plan poszukiwacza przygód przejścia po wodzie w bańce aż do Nowego Jorku skończył się na Florydzie

Reklama

czw., 07/29/2021 - 13:48 -- MagdalenaL

Sportowiec ekstremalny Ray „Reza” Baluchi miał w planach spędzić następne trzy lub cztery tygodnie na Oceanie Atlantyckim „spacerując” z Florydy do Nowego Jorku w podobnym do kołowrotka dla chomików urządzeniu, które nazywa swoją bańką.

Problemy ze sprzętem zmusiły go do porzucenia wysiłków po niecałym dniu, więc powrócił na ląd w Palm Coast na Florydzie ku zdziwieniu i zaniepokojeniu plażowiczów.

Biuro szeryfa w hrabstwie Flagler opublikowało w sobotę na Facebooku zdjęcia niekonwencjonalnego statku Baluchiego i poinformowało, że tego ranka otrzymało zgłoszenia dotyczące uziemionego okrętu. Raport zdarzenia opisywał łódź jako „metalową ramę z podpiętymi bojami, napędzanymi ręcznie przez bieg.” Baluchi powiedział CNN, że wyruszył w piątek z St. Augustine i planował udać się do Prądu Zatokowego, co pomogłoby mu udać się w stronę wschodniego wybrzeża, aż do Nowego Jorku. Powiedział, że wybiera się na tę wędrówkę, ponieważ chce zebrać pieniądze dla organizacji charytatywnych udzielających pierwszej pomocy. Baluchi zdecydował o powrocie, ponieważ miał problemy z systemem namierzania, a nie miał przy sobie urządzenia zastępczego.

Wylądował na plaży Palm Coast jakieś 35 kilometrów na południe od miejsca, z którego wystartował, mówiąc, że w tym miejscu mógłby zdobyć nowy sprzęt. Baluchi poinformował, że jego zespół zamierzał kupić mu urządzenie zastępcze, aby mógł kontynuować podróż, ale straż przybrzeżna mu na to nie pozwoliła. Rzecznik amerykańskiej straży przybrzeżnej powiedział CNN, że wydała kapitanowi portu polecenie, które wymaga od Baluchiego nabycia specjalnego sprzętu bezpieczeństwa oraz urządzenia namiarowego, łodzi eskortowej oraz wypełnienia planu podróży.

Mój zespół pracuje nad załatwieniem mi łodzi – powiedział Baluchi. Pracują na tym, aby jakaś firma wędkarska została moim sponsorem. Dodał, że wolałby odbyć tę podróż sam ze wsparciem swojego zespołu na lądzie. Nie podoba mi się to, czuje się większą ekscytację, jeśli nikt za tobą nie podąża – stwierdził. Nie chcę wydawać pieniędzy na łódź, pragnę je zbierać dla organizacji charytatywnych.

Beluchi odbył już inne, nieudane podróże.

Autor: 
David Williams tłum. Weronika Czuryszkiewicz
Dział: 
Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama