Piękna prywatna wyspa na Bahamach trafiła na sprzedaż

Reklama

wt., 10/12/2021 - 22:23 -- MagdalenaL

Zdjęcie: https://pixabay.com/photos/paradise-bahamas-nassau-holiday-1899296/

Co jest lepsze niż posiadanie swojego własnego luksusowego kurortu na Bahamach? Posiadanie własnej wyspy na Bahamach.

Little Ragged Island, znana również jako St Andrew’s, to największa prywatna wyspa dostępna obecnie na sprzedaż w tym karaibskim raju.

Mówimy tutaj o ponad 295 hektarach pofałdowanych, zalesionych wzgórz i nienaruszonych białych plażach, otoczonych ciepłym, błękitnym oceanem. Jest to, mówiąc szczerze, marzenie każdego bogatego dewelopera.

Ten odizolowany raj połączony jest z resztą świata 10-minutowym rejsem łodzią do niedalekiej Ragged Island, gdzie czeka prywatne lądowisko. Jeśli jednak wolisz dotrzeć tam super jachtem – bo taka już z ciebie osoba, która lubi opływać w luksusy – jest tam również dostęp do głębokiej wody niezbędnej do poruszania się dużych statków.

Na wyspie znajdują się akweny ze słodką wodą, możliwość nurkowania i żeglowania, świetne domki idealne do wyprawy na ryby, ale możesz też po prostu poleżeć na plaży i oglądać flamingi.

W niedalekiej rafie pływają graniki, lucjany, barrakudy, tuńczyki i strojniki, podczas, gdy lasy obfitują w drzewa gwajakowe znane z ich właściwości zdrowotnych.

Jeśli preferujesz wspinanie się na wzgórza i w pełni zachwycanie się z satysfakcją bogactwem swoich włości, wysokość nad poziomem morza dochodzi zaledwie do 40 stóp (czyli nieco ponad 12 metrów).

Jeśli chodzi o możliwości deweloperskie, znajduje się tutaj wystarczająco przestrzeni, aby wybudować kameralny ośrodek wypoczynkowy z 18-dołkowym polem golfowym, lub, jeśli jesteś geniuszem zła, możesz tu nawet stworzyć kryjówkę złoczyńcy o bardzo wysokim standardzie, niczym z filmów o Bondzie.

Little Ragged została wystawiona na sprzedaż przez Concierge Auctions, amerykańską firmę zajmującą się handlem nieruchomościami, która sprzedaje posiadłości najwyżej licytującym klientom i która rości sobie prawo do tworzenia listy potencjalnych klientów, która zawiera kilka nazwisk, o których już kiedyś mogłeś słyszeć, takich jak Cher, czy Michael Jordan.

Firma również zajmowała się sprzedażą najdroższego domu, który kiedykolwiek trafił na aukcję w Stanach Zjednoczonych. Jeśli więc liczysz na znalezienie jakiejś nieruchomości w dobrej cenie, możesz od razu zrezygnować i przeglądać inne strony internetowe.

Aby dołączyć do licytacji, należy wyłożyć 100,000 dolarów zaliczki, jednak nie ma żadnej ceny wywoławczej. Jest ona wyliczona co prawda na 19,5 miliona dolarów, jednak nie istnieje coś takiego, jak minimalna cena, czy spodziewana minimalna cena.

„Zaobserwowaliśmy do tej pory spore zainteresowanie tą aukcją, co było do przewidzenia, jako, że jest to oferta jedyna w swoim rodzaju” – powiedziała Laura Brady, współzałożycielka i dyrektor generalny Concierge Auctions. „Jesteśmy pewni, że platforma Concierge Auctions spowoduje, że informacja o aukcji dotrze do niezrównanej ilości klientów z całego świata przez cały czas jej trwania”.

Prywatne wirtualne spacery po wyspie są dostępne w internecie. Licytacja rozpoczyna się 26 marca 2021 roku, a kończy 5 dni później – 31 marca.

Jeśli przegapisz tą ofertę, Blue Estate Group wyjawiło ostatnio swoje plany na budowę wyspy blisko Bahamów, którą planują nazwać Blue Estate Island, gdzie ceny nieruchomości będą zaczynać się od 19,800 dolarów i wzrastać do ponad 1 miliarda dolarów.

Wielu maklerów wysp odnotowało ogromny wzrost zainteresowania na prywatne wyspy w czasie pandemii koronawirusa, a jeden z nich powiedział w wywiadzie dla New York Timesa w październiku, że ma on za sobą 2 najbardziej pracowite miesiące od 20 lat.

Autor: 
Maureen O’Hare Tłumaczenie: Michalina Budner
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama