Osiemnaście stanów USA uchwaliło nowe przepisy, które utrudnią głosowanie

Reklama

pt., 07/23/2021 - 16:14 -- MagdalenaL

Według badaczy z Brennan Center for Justice, wśród najczęstszych przepisów znajdują się: działania podjęte w siedmiu stanach, które albo rozszerzają możliwości władz do usuwania wyborców z rolek rejestracyjnych, albo narażają wyborców na ryzyko nieprawidłowego usunięcia ich nazwisk z list. Te prawa zostały uchwalone w Arizonie, Iowa, Florydzie, Kentucky, Luizjanie, Teksasie i Utah.

Trzy z osiemnastu stanów z nowymi ograniczeniami głosowania przedstawiły projekty ustaw, która obejmują szeroki zakres głosowania: są to Floryda, Georgia i Iowa.

Republikańskie próby uchwalenia projektu ustawy w Teksasie zostały udaremnione przez demokratycznych stanowych ustawodawców, którzy uciekli ze stanu, aby uniemożliwić republikańskim ustawodawcom uzyskania kworum potrzebnego do wprowadzenia nowych przepisów. Ale ich ucieczka prawdopodobnie jedynie opóźni działania. Republikański gubernator Teksasu, Greg Abbott, obiecał zwołać kolejne posiedzenie w celu przedstawienia propozycji wyborczych Republikanów.

Zestawienie poszczególnych ustaw ograniczających głosowanie, zaprezentowane przez Brennan Center for Justice, przedstawia Arkansas i Montanę na czele z czterema nowymi ustawami. Arizona znalazła się na drugim miejscu z trzema nowymi ustawami, w tym jedną utrudniającą pozostanie na liście państwowego głosowania korespondencyjnego.

Osiemnaście stanów, które od czasu wyborów z 2020 roku uchwaliło 30 nowych ustaw utrudniających głosowanie.

Autor: 
Fredreka Schouten tłum. Weronika Czuryszkiewicz
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama