Odbyła się uroczystość zaprzysiężenia nowego kanclerza Austrii

Reklama

śr., 10/13/2021 - 18:04 -- MagdalenaL

Źródło zdjęcia: ru.wikipedia.org

Po dymisji Sebastiana Kurza, spowodowanej zarzutem przekupstwa mediów, stanowisko kanclerza Austrii objął były minister spraw zagranicznych - Alexander Schallenberg.

Nowy kanclerz federalny Austrii został zaprzysiężony przez prezydenta Alexandra Van der Bellena w poniedziałek. Zamiast Schallenberga funkcję ministra spraw zagraniczych zaczął pełnić austriacki dyplomata, prawnik i urzędnik państwowy - Michael Linhart. Poinformował o tym Urząd Kanclerza Federalnego Austrii.

- Wszyscy mieliśmy trudne i burzliwe dni, które były wyzwaniem politycznym i osobistym. To zaszczyt zostać dziś zaprzysiężonym na stanowisko kanclerza federalnego Austrii; zaszczyt, którego nigdy się nie spodziewałem i o którym nigdy nie marzyłem. Podejmuję się zadań z wielkim szacunkiem do urzędu i przyszłych wyzwań – powiedział nowy kanclerz federalny, Alexander Schallenberg.

Według BBC, prezydent przedstawił Schallenberga jako doświadczonego dyplomatę i sprawnego działacza politycznego. Zwrócił jednakże uwagę na to, że przywrócenie zaufania do koalicyjnego rządu po śledztwie korupcyjnym będzie wymagało ciężkiej pracy.

- Tym, co jest teraz potrzebne, jest odpowiedzialność i stabilność. Chcemy i musimy je wspólnie zagwarantować jako rząd federalny, koalicja, ministrowie i jako partie reprezentowane w parlamencie. Austriacy na to zasługują – powiedział Kanclerz. 

Autor: 
Anastasiia Vasylchenko
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama