Niemcy wspierają przemytnikow nielegalnych imigrantów

Reklama

pt., 05/12/2017 - 10:46 -- zzz

W środę prawie by doszło do kolizji z patrolem marynarki libijskiej a niemieckimi aktywistami z Sea Watch na pomagającym migrantom statku. Marynarka chciała uratować 350 osób z drewnianej łodzi i zawieść ich z powrotem do Libii. Oba statki prawie że sobą kolidowały. Po wydarzeniu obie strony oskarżają się wzajemnie!

 


Rzecznik libijskiej marynarki zarzucał organizacji pozarządowej „Sea Watch” że świadomie przeszkadzała akcji ratunkowej przeprowadzanej przez libijską marynarkę.
„Sami chcieli uratować uchodźców, ponieważ Libia nie jest bezpiecznym państwem”, powiedział rzecznik komentując niebezpieczną akcje „Sea Watch”.

Niemiecka grupa zarzuca libijskiej marynarce że przeprowadzili ryzykowny manewr na morzu. Na Twitterze „Sea Watch” opublikowało wideo na którym widać jak statek marynarki wojennej przepływa blisko statku cywilnego.
„Patrolujący statek sfinansowany że środków unijnych libijskiej marynarki prawie kolidował z naszym statkiem cywilnym”, napisano pod zdjęciem.

Rzecznik Libijskiej marynarki poza tym twierdzi że ich statek został przy tej akcji ratunkowej ostrzelany przez przemytników którzy wieźli migrantów do Europy. Nikt nie został ranny. Ok 350 migrantów zostało przewiezionych do portu marynarki wojennej w Tripolis. Wielu z nich pochodziło z Maroka i Bangladeszu.

Libia to ważny kraj tranzytowy dla migrantów z Afryki którzy chcą się dostać do Europy.  W ubiegłym roku do Włoch dotarła rekordowa liczba 181.000 migrantów – ok 90 % z nich przyjechało właśnie z Libii.

Autor: 
gazetareduta.pl
Źródło: 

Sebastian Poplawski

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama