NIEMCY: Trzy partie polityczne skłaniają się ku zalegalizowaniu konopi

Reklama

śr., 11/24/2021 - 23:54 -- MagdalenaL

[Zdjęcie] Roślina konopi – Trzy partie polityczne Niemiec opowiadają się za legalizacją sprzedaży marihuany w licencjonowanych sklepach.

Według doniesień ze strony mediów trzy polityczne partie koalicji zdecydowały się na legalizację marihuany. Sprzedaż będzie najprawdopodobniej możliwa pod pewnymi warunkami.

Według raportu, partie chcą zalegalizować sprzedaż konopi indyjskich do celów użyteczno - konsumpcyjnych. Jak poinformowała grupa Funke ds. zdrowia i opieki, grupa badanych przez „Spiegel Online” zgodziła się z tą decyzją.

„Wprowadzamy kontrolowaną dystrybucję konopi indyjskich wśród dorosłych w celach rozrywkowych w licencjonowanych sklepach” – powiedzieli negocjatorzy z SPD, Greens i FDP w raporcie wynikowym. Kontroluje to jakość, zapobiega rozpowszechnianiu niepewnych substancji niewiadomego pochodzenia i gwarantuje ochronę nieletnich.

„Tester substancji psychoaktywnych” dla nielegalnie nabytych narkotyków

Zgodnie z raportem po upływie czterech lat ustawa ma zostać oceniona pod kątem jej skutków społecznych. Do tej pory sprzedaż marihuany w celach rozrywkowych była w Niemczech zabroniona. „Zieloni” i FDP od dawna opowiadają się za legalnym, regulowanym prawnie handlem konopiami indyjskimi.

Według dalszej części raportu partie chcą również opracować tak zwany model „Drugchecking” i środków redukcji szkód. Dzięki „kontroli narkotyków” konsumenci produktu mogą sprawdzać nielegalnie nabyte narkotyki pod kątem ich składu chemicznego, tym samym będąc ostrzeganymi przed szczególnie niebezpiecznymi składnikami.

Jednocześnie partie chcą zaostrzyć normy regulujące, dotyczące marketingu i sponsorowania alkoholu, nikotyny i konopi. „Ciągle sprawdzamy przepisy w oparciu o nowe analizy i dostosowujemy do nich środki ochrony zdrowia” – czytamy w raporcie dokumentującym zdanie grupy badanych.

Autor: 
tłum. Maja Knychalska
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama