Na plaży w Oregonie odkryto ponad 45-kilogramową rybę tropikalną

Reklama

śr., 07/21/2021 - 09:34 -- MagdalenaL

                                                       Zdjęcie: edition.cnn.com

 

Ryba została znaleziona 14 lipca.

Duża kolorowa ryba została wyrzucona na brzeg wybrzeża Oregonu w zeszłym tygodniu, co władze akwarium uważają za niespotykane zdarzenie.

Ta 45-kilogramowa ryba z gatunku strojników, znana także jako „ryba księżycowa”, została znaleziona na plaży Sunset Beach w Seaside, w mieście położonym w północno-zachodniej części stanu. Występowanie ryby jest „rzadkością w terenie wybrzeża Oregonu”, jak napisało Seaside Aquarium w swoim poście na Facebooku, załączając także kilka zdjęć ryby o długości ponad 104 centymetrów

                                                      Zdjęcie: edition.cnn.com

 

Keith Chandler, dyrektor naczelny Seaside Aquarium, powiedział CNN, że na wybrzeżu Oregonu „nieczęsto można znaleźć” strojnika i dodał także, że ryba była „w świetnej formie”.

„To bardzo fajne ryby i normalnie nie widujemy ich na brzegu”, powiedział Chandler. „Dla mieszkańców było to bardzo ekscytujące.”

Według Narodowej Służby Oceanicznej i Atmosferycznej (NOAA), na temat tego gatunku wiadomo niewiele, ponieważ żyją one głęboko w oceanie. Gatunek występuje zwykle w wodach umiarkowanych i tropikalnych. Strojniki wyglądają nietypowo i według NOAA mają okrągłe, płaskie ciała, które są srebrzystoszare.

„W okolicach brzucha (ryby), srebro przechodzi w różową czerwień, usianą białymi kropkami”, jak napisane jest na stronie internetowej NOAA. „Ich płetwy i usta są czerwone, a ich duże oczy mają złote otoczki.”

Ze względu na stan, w jakim została znaleziona ryba, Chandler uważa, że leżała na plaży przez mniej niż godzinę, zanim powiadomiono personel akwarium.

„Niestety została wyrzucona na brzeg martwa, ale dotarliśmy do niej zanim znalazły ją ptaki".

Strojnik jest przechowywany w dużej zamrażarce, powiedział Chandler. Akwarium planuje podjąć współpracę z lokalną organizacją Columbia River Maritime Museum, aby przeprowadzić sekcję na rybie. Chandler dodał, że akwarium ma w planach „zebranie wszystkich możliwych informacji” z przeprowadzonej sekcji, aby dowiedzieć się czegoś więcej o tym gatunku.

Autor: 
Amanda Jackson, Tłumaczenie: Weronika Czuryszkiewicz
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama