Wiadomości

Według Fundacji Tax, najlepszy wynik Estonii w 2019 roku wynika głównie z czterech pozytywnych cech jej kodeksu podatkowego:
37 minut zajmą urzędnikowi czynności związane z wystawieniem nowego dokumentu tożsamości, czyli z zapisem odcisku palca. Konieczne będą dwie wizyty. Urzędy myślą o elastycznym czasie pracy.
Z powodu wzrostu liczby zakażeń SARS-CoV-2 słowacki rząd podjął w środę (30 września) decyzję o wprowadzeniu od czwartku stanu wyjątkowego, który ma obowiązywać przez 45 dni. "Mamy to razem we własnych rękach" - napisał premier Igor Matovicz na Faceb
W środę rano (30 września) działacze AGROUnii, którzy sprzeciwiają się wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt futerkowych, odpalili race na rondzie Dmowskiego w Warszawie. - Niedługo będzie ostro i to jest zapowiedź tego, co może być tutaj w stolicy -
Chiński sąd skazał przedszkolankę na śmierć za otrucie 25 dzieci, z których jedno zmarło.
Prawie 50 dni trwał strajk głodowy Nasrin Sotudeh, który miał na celu walkę o lepsze warunki więzienne w czasach pandemii koronawirusa. Odwołała swój strajk z powodów zdrowotnych.
Podczas gdy inne kraje wprowadziły zakaz reklamowania wyrobów tytoniowych, w Niemczech plakaty nadal reklamują palenie. „Życzylibyśmy sobie więcej”, krytykuje Światowa Organizacja Zdrowia.
Sezon pożarów szczególnie mocno dotyka w tym roku zachodnie wybrzeże USA. Obrazy z satelity pokazują, jak płomienie przedostają się do miast w Kalifornii.
Dotyczy to całych klas lub roczników w kilku szkołach w mieście. Z powodu rotacji gości na uroczystości ponad tysiąc osób w Bielefeld znajduje się w izolacji. Przed centrum robienia testów tworzą się kolejki.
Z wyjawionych doniesień podatkowych New York Times’a na temat Donalda Trumpa wynika, że nie odnosi on wielkich sukcesów jako przedsiębiorca – lub że udoskonalił on umiejętność unikania opodatkowania.
Z powodu pandemii koronawirusa liczni pracodawcy byli zmuszeni do zmiany niektórych nawyków pracy. Ta zmiana najczęściej wymagała pracy z domu, który ku ich zdziwieniu, w ogóle nie okazał się tak zły. Ale czy może być taki dla każdego?
Pandemia COVID-19 była punktem zwrotnym dla "niekonwencjonalnych" polityk monetarnych na świecie. Wiele banków centralnych wprowadziło ogromne programy skupu obligacji państwowych. Zdaniem ekonomistów Euler Hermes, obecnie największym ryzykiem, pozos
Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła w poniedziałek (28 września) sprawozdania finansowe Konfederacji i Zielonych za 2019 rok - poinformował dyrektor Zespołu Kontroli Finansowania Partii Politycznych i Kampanii Wyborczych Krzysztof Lorentz. PKW przyj
Według wstępnych danych łowieckich zaprezentowanych przez Niemiecki Związek Łowiecki (DJV), w sezonie 2019/20, który zakończył się 31 marca tego roku, odstrzelono za Odrą około 856 000 dzików, co oznacza wzrost o 45% w stosunku do poprzedniego roku.
Aktywiści wzywają do pilnej reakcji na szczeblu instytucjonalnym po atakach i groźbach śmierci wymierzonych w posłów, pracowników naukowych i działaczy.

Strony

Reklama