Mimo doskwierających upałów, wokół stadionu olimpijskiego mnóstwo ludzi

Reklama

czw., 08/05/2021 - 08:39 -- MagdalenaL

W intensywnym upale wiele osób odwiedziło okolice obiektu, w którym codziennie odbywają się igrzyska olimpijskie. Pod pomnikiem olimpijskim ze zniczem przed stadionem, 4 sierpnia, do pamiątkowego zdjęcia ustawiło się w kolejce około 100 osób. Zwiedzający kryli się przed ostrym słońcem pod parasolami.

Starszy pan po siedemdziesiątce powiedział: „Przyjechałem, aby poczuć atmosferę igrzysk olimpijskich, ale intensywny upał sprawia, że jest straszliwie duszno”. Ponadto, wokół pomnika ze zniczem wolontariusze z miasta rozdawali odwiedzającym ręczniki i wachlarze, ostrzegając ich przed udarem słonecznym. Według władz Tokio, wolontariusze używają parasoli i specjalnych, chłodzących ochraniaczy na szyję, które maja zapobiec udarowi słonecznemu podczas fali upałów. 4 sierpnia był szczególnie gorącym dniem, więc aktywności zwiedzających przy zniczu olimpijskim zostały ograniczone do 15 minut.

„To upał, jakiego jeszcze nigdy nie doświadczyłam. Na szczęście kapelusz, który mam na sobie przepuszcza powietrze, więc trochę mnie ochładza. Mam nadzieję, że uda mi się zachować zdrowie i dobrze się bawić” powiedziała jedna z wolontariuszek.

Autor: 
tłum. Zuzanna Niemczyk
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama