Mieszkanka Nowego Jorku odkryła sekretne mieszkanie za lustrem w łazience

Reklama

pon., 03/08/2021 - 21:09 -- MagdalenaL

Samantha Hartsoe z latarką czołową własnej roboty. Skradając się po ciemnych pokojach, szeptała: “Co jest ze mną nie tak?” Zdjęcie: imran/Samantha Hartsoe/TikTok

Samantha Hartsoe próbowała odnaleźć źródło zimnego powietrza napływającego do jej łazienki i dokonała odkrycia przywodzącego na myśl horror Candyman.

Po tym, jak natknęła się na 3-pokojowe mieszkanie ukryte za lustrem łazience w jej mieszkaniu w Nowym Jorku, Hartsoe postanowiła zignorować lekcje wyniesione z każdego dobrego filmu grozy, i rozpoczęła eksplorację.

“Ciekawość to pierwszy stopień do piekła, wyląduję w tym piekle,” powiedziała BBC New York mieszkanka dzielnicy Roosevelt Island. “Nie mogę nie wiedzieć, co znajduje się po drugiej stronie lustra w mojej łazience”.

Przygoda Hartsoe, która miała miejsce na początku tego miesiąca, była niewiarygodna nawet jak na standardy nowojorskiego rynku mieszkaniowego, gdzie horrory związane z wynajmem nieruchomości są na porządku dziennym. 26-latka udokumentowała swoje odkrycie online, a miliony widzów porównały je do historii znanych z filmów takich jak Parasite czy Candyman.

Jak widać na serii niezwykle popularnych video na TikToku, Hartsoe najpierw zauważa podmuch zimnego powietrza w swojej łazience, na tyle silnego, by poruszyć jej włosami. Następnie zagląda za lustro, gdzie ukazuje się ukryte mieszkanie.

Zszokowana, zakłada własnoręcznie wykonaną latarkę czołową, bierze w dłoń młotek - “Nie bój się walnąć mocno,” mówi jej współlokatorka - i przeciska się przez dziurę w ścianie łazienki.

W filmiku pojawia się informacja, że podobne działania “mogą zakończyć się poważnymi obrażeniami,” ale Hartsoe jest cała i zdrowa.

“Jesteś w innym wymiarze!” mówi jej współlokatorka. “Idź dalej”.

W mrożącym krew w żyłach pomieszczeniu, Hartsoe zauważa otwarte okna i górę worków ze śmieciami. Znajduje także pustą butelkę po wodzie, co uznaje za “oznakę życia”. Grasując w ciemnych pokojach, dziewczyna szepcze: “Co jest ze mną nie tak?”

“Spodziewałam się, że kogoś tam spotkam, zwłaszcza, że znalazłam butelkę po wodzie,” mówi. “I to zdecydowanie mnie zaniepokoiło.”

Po szczegółowych oględzinach stwierdziła, że zdarte podłogi, wystające rury, i brak toalety sprawiają, że miejsce nie nadaje się do zamieszkania.

Obecność mieszkania pozostaje owiana tajemnicą. Hartsoe twierdzi, że nawet zarządcy budynku nie wiedzą, skąd się ono wzięło. Póki co, dziewczyna trzyma się z dala od łazienki. Uważa, że popularność jej filmików bierze się z tego, że wielu nowojorczyków marzy o tym, aby odkryć dodatkowe metry kwadratowe skrywające się za ścianami ich łazienek.

“Myślę, że wszyscy w Nowym Jorku mieszkają w tak małych mieszkaniach, że nigdy nie wiadomo co się odkryje,” mówi. “Każdy marzy o większej ilości przestrzeni.”

tłum.: Jagoda Chudzińska

Autor: 
Alexandra Villarreal
Źródło: 

theguardian.com

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama