Międzynarodowy Dzień Ochrony Zwierząt w Chorwacji

Reklama

ndz., 10/06/2019 - 16:51 -- Anonim (niezweryfikowany)

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zwierząt obchodzony jest 4 października, aby podkreślić prawa zwierząt, relacje międzyludzkie z nimi oraz znaczenie zwierząt dla życia na Ziemi.

Prijatelji životinja, chorwacka fundacja zajmująca się ochroną zwierząt przypomina, że ​​dzień ten obchodzony jest od 1925 r., 4 października, kiedy obchodzony jest również dzień świętego Franciszek z Asyżu, słynnego świętego i patrona zwierząt, który był wegetarianinem. Obchody tego dnia zostały po raz pierwszy zainicjowane przez niemieckiego pisarza Heinricha Zimmermanna, na którego wydarzeniu ku czci praw zwierząt prawie sto lat temu pojawiło się ponad 5000 osób.

Ambasador Międzynarodowego Dnia Ochrony Zwierząt w Chorwacji Ivana Lunka wezwała wszystkich obywateli do wybrania jednego z wielu sposobów, aby uczcić ten dzień i przyczynić się do stworzenia świata o mniejszej przemocy wobec zwierząt.

- Wszyscy możemy być obrońcami zwierząt, nie tylko tych, którzy żyją w harmonii z nami, ale także tych, którzy są daleko od oczu społeczeństwa, w rzeźniach, gospodarstwach, laboratoriach, cyrkach, klatkach ... Oddajmy miłość , troskę i szacunek wszystkim żywym istotom. Zwierzęta potrzebują nas wszystkich, powiedziała Lunka.

Fundacja Prijatelji životinja uważa, że ​​konieczne jest wdrożenie w Chorwacji Ustawy o ochronie zwierząt z 2017 r., która zobowiązała lokalne społeczności do odwiedzania wszystkich gospodarstw domowych i sprawdzania, czy wszystkie psy są oznaczone mikroczipem oraz możliwości przepisania stałej sterylizacji jako kontroli psów i kotów hodowlanych.

Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt i Specjalny Doradca Ministerstwa Rolnictwa ds. Obszaru Ochrony Zwierząt, Luke Oman, również wezwał wszystkie społeczności lokalne do obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zwierząt. Podkreślił, że najlepszym sposobem na to jest konkretne wdrożenie ustawy o ochronie zwierząt, tj. wdrożenie kontroli mikroczipów, przepisywanie i subsydiowanie stałej sterylizacji, budowanie schronień oraz promowanie udomowienia i ochrony zwierząt, aby położyć kres nieodpowiedzialności obywateli wobec zwierząt, której skutkiem jest ich cierpienie.

Na jeziorze Bundek w Zagrzebiu zorganizowane zostanie wydarzenie adoptuj psa.

Luke Oman wezwał obywateli do obchodzenia Międzynarodowego Dnia Ochrony Zwierząt i z tego powodu w sobotę, 5 października, nad jeziorem Bundek w Zagrzebiu, zorganizowane zostanie przez miasto Zagrzeb wydarzenie adoptuj psa.

Schronisko dla zwierząt w Zagrzebiu ogłasza, że ​​przygotuje treści szczególnie interesujące dla dzieci i młodzieży nad jeziorem Bundek, których celem będzie pokazanie, że miłość do zwierząt jest ważna i dostarcza dużo szczęścia. Odwiedzający będą mogli spotkać się z psami, które oczekują opieki zastępczej, przejść się z wybranym psem oraz, jeśli będą chcieli, zaadoptować go.

W niedzielę, 6 października, Międzynarodowy Dzień Ochrony Zwierząt będzie obchodzony również na placu Zebry w ZOO w Zagrzebiu. Zostanie tam przedstawiony program CARE, specjalny program obejmujący projekty ochrony zwierząt, w które zaangażowane jest zoo w Zagrzebiu. Jednym z projektów ZOO jest projekt SOS Stork Croatia, który polega na znakowaniu bociana białego za pomocą nadajników, aby śledzić je na trasie migracji.

Autor: 
Tłum.Michał Kuszczyński
Źródło: 

magazin.hrt.hr

Dział: 
Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama