Mężczyzna został uratowany na Alasce po tym, jak przez tydzień był atakowany przez niedźwiedzia

Reklama

sob., 07/24/2021 - 17:56 -- MagdalenaL

W amerykańskim stanie Alaska lokalna straż przybrzeżna uratowała mężczyznę, którego zaatakował niedźwiedź grizzly.

Według doniesień amerykańskich mediów, mężczyzna został wcześniej zgłoszony jako zaginiony po tym, jak nie wrócił na czas z obozu w pobliżu południowego miasta Nome, w okolicy, w której żyje wiele niedźwiedzi. Ze względu na odległe położenie tego obozu, odnalezienie go zajęło dużo czasu. Członkowie Straży Przybrzeżnej zobaczyli z helikoptera wiadomość o niebezpieczeństwie na dachu odległej chaty. Gdy helikopter się zbliżył, pasażerowie zobaczyli mężczyznę machającego białą flagą.

Mężczyzna powiedział Straży Przybrzeżnej, że nie spał od tygodnia, ponieważ każdej nocy był atakowany przez niedźwiedzia grizzly. Mężczyzna użył pistoletu, by odpędzić niedźwiedzia, ale teraz jego kule prawie się skończyły. Drzwi chaty również zostały rozerwane przez niedźwiedzia, przez co mężczyzna był słabo chroniony przed kolejnym atakiem zwierzęcia.

Z powodu ran na klatce piersiowej i nodze, które sam zabandażował, został przewieziony do szpitala. Według Straży Przybrzeżnej jego obrażenia nie zagrażały życiu.

Niedźwiedzie grizzly są powszechne w dzikiej przyrodzie Alaski, ale organizacje zajmujące się ochroną przyrody twierdzą, że bardzo rzadko zdarza się, aby niedźwiedź celowo atakował ludzi wielokrotnie.

 

Autor: 
tłum. Iryna Ivanova
Dział: 
Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama