Mężczyzna oskarżony o napaść po porzuceniu dziecka z urazami zagrażającymi życiu

Reklama

pt., 08/14/2020 - 09:41 -- MagdalenaL

4-miesięczny chłopiec jest w „stanie krytycznym” – podaje policja z Manchester. Mężczyzna został oskarżony o napaść na chłopca, który po niedzielnym incydencie odniósł „obrażenia, zagrażające życiu”.
 

Policja z hrabstwa metropolitalnego Greater Manchester została wezwana przez personel medyczny w weekend z powodu obaw związanych z obrażeniami czteromiesięcznego dziecka, kiedy niemowlę trafiło do szpitala.

Benjamin Welsh, 20-latek z Walkden, został oskarżony o napaść na podstawie art. 18 i zatrzymany w areszcie, aby w środę stawić się przed sądem miejskim Manchester.

Przestępstwo uważa się za najbardziej poważną formę napaści, zabójstwa w barze, lub nieumyślnego spowodowania śmierci. Odnosi się ono do „celowego zranienia” lub też „celowego spowodowania poważnych obrażeń ciała”. Nie ma więcej informacji na temat obrażeń dziecka oprócz wiadomości, że jest on w „stanie krytycznym”.

We wtorek policja podała, że mężczyzna i kobieta, oboje w wieku 20 lat, zostali zatrzymani w związku z tym przestępstwem i przesłuchani w areszcie.

W oświadczeniu wydanym w środę funkcjonariusze podali: „Oskarżono mężczyznę w związku z zagrażającymi życiu obrażeniami, jakie poniosło dziecko. Benjamin Welsh (ur. 21.12.1999) z Whittle Grove w Walkden został oskarżony o napaść na podstawie art. 18. Będzie przebywał w areszcie, aż stawi się przed sądem w Manchester 12 sierpnia 2020 roku.” Dodano również: „Na krótko przed godziną 12.30 w niedzielę 9 sierpnia 2020 roku pracownicy szpitala wezwali policję w związku z obawami dotyczącymi urazów małego chłopca, który został przywieziony w celu uzyskania pomocy medycznej. 4-miesięcze dziecko pozostaje w stanie krytycznym.”

Policja wystosowała również apel we wtorek, wzywając każdego, kto wie coś więcej o tym zdarzeniu, aby zgłosił się do funkcjonariuszy. Każdy, kto ma cenne informacje, powinien zadzwonić do Policji w Greater Manchester na numer 0161856 3653 lub 101, podając numer incydentu 1761 z dnia 09 sierpnia 2020 r. Informacje można też przekazać anonimowo za pośrednictwem organizacji charytatywnej Crimestoppers, dzwoniąc pod numer 0800 555 111.

Autor: 
Conrad Duncan; Tłumaczenie: Izabela Siekańska
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama