Kolorowy szampon w kostce! Czysta skóra głowy i wygoda w użyciu

Reklama

pt., 07/30/2021 - 21:57 -- MagdalenaL

                                              Zdjęcie: Mihana Kuma / BuzzFeed

 

Kolorowy szampon w kostce! Czysta skóra głowy i wygoda w użyciu

Szampon i odżywka w kostce marki Ethique to czysta przyjemność! Myślałam ,że może sprawiać, że moje włosy będą sztywne, ponieważ jest to szampon w formie kostki, ale byłam zaskoczona. Szampon sprawił, że moje włosy są lśniące i błyszczące. Jest również przyjazny dla środowiska i wygodny w użyciu.

 

 

Postanowiłam przetestować szampon w kostce, o którym dużo się ostatnio słyszy!

Jest to szampon i odżywka w kostce marki Ethique. Jest to marka pochodząca z Nowej Zelandii. Pierwsze odczucia po użyciu? Niezwykle czysta i odświeżona skóra głowy. A do tego jest ekologiczny! Jest to szampon w formie kostki, przez co nie zostaje nam plastikowa butelka jak po zwykłym szamponie

 

                 Zdjęcie: Mihana Kuma / BuzzFeed

 

Różowa kostka o nazwie „Pinkalicious" to szampon. Ma on przyjemny zapach wanilii, różowego grejpfruta i kokosu. Jedna kostka równoważna jest z trzema plastikowymi butelkami szamponu o pojemności 350 ml.

Zielona kostka o nazwie „The Guardian” to odżywka. Pachnie kokosem i orzeźwiającą limonką. Ta jedna kostka jest w przybliżeniu równoważna 5 butelkom odżywki o pojemności 350 ml. Stylowe, kolorowe i łatwe w użyciu!

 

Jak używać?

 

                 Zdjęcie: Mihana Kuma / BuzzFeed

 

Po namoczeniu włosów wodą, lekko wetrzyj kostkę we włosy 3-4 razy. Nie mocz samej kostki pod wodą! Prawidłowo wykonane mycie pomoże ci uzyskać dobrą pianę. Po wtarciu w wilgotne włosy kostki 4 razy szampon bardzo się pieni. Szampon w kostce pieni się zdecydowanie mniej niż tradycyjne szampony ale równie dokładnie myje włosy i skórę głowy, a używanie go nie powoduje żadnego dyskomfortu. Po spłukaniu włosów wodą były są one czyste i odświeżone!

Ponieważ szampon ten nie pieni się tak bardzo, potrzeba mniej wody, aby spłukać pianę , olejek kokosowy i masło kokosowe, które są w nim zawarte nawilżają i delikatnie pielęgnują włosy i skórę głowy.

 

                 Zdjęcie: Mihana Kuma / BuzzFeed

 

Po umyciu włosy stają się lekkie i lejące! Następnie we wciąż wilgotne włosy wetrzyj odżywkę w kostce i pozwól się jej wchłonąć. Porównując z płynnymi odżywkami, ta jest zdecydowanie mniej tłusta i kleista. Po użyciu odżywki włosy były niezwykle odżywione, a te, które poprzednio wydawały się suche i łamliwe stały się nawilżone.

Moja rodzina również używa tego szamponu. Z każdym jego użyciem włosy stają się coraz bardziej gładkie i miękkie. A ponieważ kostki są w różnych kolorach, nie ma opcji pomylić ich pod prysznicem! Szampon Ethique pozbył się z moich włosów zanieczyszczeń, których zwykły szampon nie potrafił domyć. Miałam obawy, że forma szamponu w kostce mydła sprawi, że włosy będą śliskie i łamliwe ale zupełnie się zaskoczyłam!

 

 

Zapytaliśmy specjalistę od PR firmy Ethique o kulisy powstawania szamponu i dlaczego jest on przyjazny dla środowiska. Założycielka Ethique, Brianne, z niepokojem przyjęła informacje na temat zanieczyszczenia mórz i postanowiła wykorzystać swoje naukowe wykształcenie do opracowania przyjaznych dla środowiska kosmetyków i żywności. Kilka lat później powstał szampon w kostce! Produkty Ethique są wykonane z biodegradowalnych składników, od samego produktu, aż po jego opakowanie. Biodegradowalny oznacza, że substancja aktywna jest ostatecznie rozkładana przez mikroorganizmy na wodę i dwutlenek węgla. Tusz na opakowaniach tych produktów jest tuszem roślinnym, więc również ulega kompostowi. Przy okazji, kluczem do dbania o szampon w kostce tak, aby starczył nam na długo, jest trzymanie go w dobrze wentylowanym pomieszczeniu i umieszczanie w łazience tylko wtedy, kiedy go używamy.

Zestaw dwóch kostek (szampon i odżywka) dostępny jest na stronie Amazon, w cenie 140 złotych.

Autor: 
Mihana Kuma dla BuzzFeed Japan,Tłumaczenie: Zuzanna Niemczyk
Dział: 
Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama