Kim Dzong Un wymaga od żołnierzy większej dyscypliny

Reklama

czw., 02/25/2021 - 15:29 -- MagdalenaL

Kim Dzong Un na spotkaniu z wojskowymi / Fot. PAP

Kim Dzong Un wziął w czwartek udział w posiedzeniu Centralnej Komisji Wojskowej. Dyktator Korei Północnej mówił o zwiększeniu dyscypliny w wojsku i dokonał wielu zmian w swojej armii.

Koreańska Centralna Agencja Prasowa donosi, że Kim Dzong Un osobiście poprowadził spotkanie Centralnej Komisji Wojskowej. Podczas posiedzenia przywódca KP zwrócił uwagę na problem „szeregu niedociągnięć w działalności wojskowej i politycznej oraz życiu moralnym dowódców” Koreańskiej Armii Ludowej. Dokonał też kilku zmian na wysokich stanowiskach.

„[Kim Dzong Un] powiedział, że ustanowienie rewolucyjnej dyscypliny moralnej w KAL to nie tylko kwestia techniczna, ale znacząca kwestia związana z istnieniem KAL oraz sukcesem lub porażką w budowaniu armii i działaniach wojskowych  – podaje KCNA.

Dyktator zażądał zwiększenia dyscypliny w wojsku. Ponadto zapowiedział, że przyszłe pokolenia żołnierzy będą jeszcze dokładniej edukowane, zaś ich “moralny punkt widzenia” ściślej kontrolowany.

Posiedzenie zakończyło się zmianami na wysokich stanowiskach I znaczącymi awansami. Wiadomo, że niektórzy wojskowi zostali zwolnieni, lecz nie podano kto dokładnie, ani jaki los czeka te osoby.

Autor: 
Mateusz Rymiszewski
Źródło: 

o2.pl

Dział: 
Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama