Joe Biden chce, aby stany płaciły ludziom 100 dolarów za zaszczepienie się.

Reklama

pt., 07/30/2021 - 23:13 -- MagdalenaL

                                                          Zdjęcie: theverge.com

 

Trwająca fala zachorowań na COVID-19 skłania do podjęcia nowych działań w celu poprawy odsetka zaszczepionych.

Administracja Bidena chce, aby stany i samorządy lokalne przekazywały 100 dolarów „każdemu nowo zaszczepionemu Amerykaninowi”, jak podał Departament Skarbu w oświadczeniu. Jest to najnowsza inicjatywa federalna mająca na celu poprawę wskaźników szczepień, ponieważ liczba zachorowań na COVID-19 wzrasta w całym kraju, napędzana przez wysoce zakaźny wariant Delta.

Stany mogą wykorzystać fundusze z Amerykańskiego Planu Ratunkowego do sfinansowania płatności. Administracja nie nakazuje wprowadzenia tej inicjatywy, ale Departament Skarbu powiedział, że współpracuje z Departamentem Zdrowia i Usług Społecznych, aby pomóc rządom w jej wprowadzeniu.

Nowy Jork ogłosił w tym tygodniu że da 100 dolarów każdemu, kto zaszczepił się w jednym z miejskich punktów szczepień. „Myślę że kiedy ktoś powie trzymaj oto twoje 100 dolarów to wpłynie to znacząco na liczbę szczeoień” powiedział w środę burmistrz Nowego Jorku Bill De Blasio. Program rusza w piątek.

Zachęty finansowe mogą pomóc skłonić niektórych ludzi, aby poddali się szczepieniu Elisa Sobo, antropolog z San Diego State University, która bada wątpliwości dotyczące szczepionek, na łamach The New York Times powiedziała: „Niektórzy ludzie, którzy do tej pory byli niezdecydowani zobaczą 100 dolarów jako dobry powód, aby zdecydować się na szczepienie”. Jednak nie będzie to zachęta dla wszystkich „Niektórzy uznają ofertę za obraźliwą, inni wykorzystają ją jako »dowód« na to, że szczepionka nie jest dobra”.

Od kwietnia liczba szczepień w Stanach Zjednoczonych systematycznie spadała. Zaczęły one powoli wzrastać, ponieważ ludzie w stanach, w których wystąpiły duże ogniska choroby, mieli najniższy poziom szczepień, co spowodowało że zaczęli zapisywać się na szczepienia.

Autor: 
Nicole Wetsman, Tłum. Eryk Mórawski
Dział: 
Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama