Wiadomości

Najbogatszą osobą w Chinach został potentat wody butelkowanej, zrzucając założyciela portalu Alibaba, Jacka Ma, z piedestału.
UE oświadczyła, że nie uznaje Aleksandra Łukaszenki za prezydenta Białorusi, dzień po tym, jak został zaprzysiężony na szóstą kadencję podczas tajnej ceremonii.
W USA znów jest segregacja, tym razem majątkowa – przekonuje w książce „The Velvet Rope Economy: How Inequality Became Big Business” Nelson D. Schwartz, dziennikarz ekonomiczny „New York Timesa”.
Prezydent Andrzej Duda złożył kondolencje po katastrofie samolotu na Ukrainie. "Łączę się w bólu z tymi, którzy cierpią" - napisał na Twitterze. Również szef MSZ złożył wyrazy głębokiego współczucia z powodu katastrofy.
Obecne protesty w Tajlandii różnią się od starć politycznych ostatnich dziesięcioleci. Jest to fundamentalna odmiana. Czy jest szansa na sukces?
Co najmniej 25 osób zginęło w środkowej Nigerii po tym, jak cysterna eksplodowała w wyniku zderzenia z innymi pojazdami.
Sąd Okręgowy we Wrocławiu uznał oskarżonych Ireneusza M. i Norberta B. za winnych gwałtu i zabójstwa 15-letniej Małgosi. Sąd wymierzył im kary 25 lat więzienia. Pierwotnie za tę zbrodnię niesłusznie został skazany Tomasz Komenda.
Winny jest zinformatyzowany system. Rząd wprowadził pliki JPK i system sam łowi nieuczciwych przedsiębiorców. Rola urzędnika skarbówki ograniczyła się jedynie do wszczęcia i prowadzenia postępowania podatkowego. 
Rozważania Smitha na temat opodatkowania wpisują się w całość jego poglądów filozoficznych i ekonomicznych. Obrońcy progresji przywołują opinię Smitha, że "nie jest rzeczą nierozsądną, aby bogaci uczestniczyli w publicznych wydatkach nie tylko propor
Pierwsza sieć supermarketów w Wielkiej Brytanii przywróciła reglamentację produktów, które najszybciej znikają z półek w związku ze spodziewaną, kolejną falą epidemii koronawirusa. Limity dotyczą papieru toaletowego i środków dezynfekujących.
W przyszłości mieszkańcy i goście Rotterdamu będą mogli mieć przy sobie maksymalnie dwa tysiące euro w gotówce. Jeśli ktoś będzie miał przy sobie więcej monet i banknotów, pieniądze będą konfiskowane i zostanie wymierzona grzywna w wysokości 2,5 tys.
Królowa Elżbieta musi stawić czoła spadkowi wartości nieruchomości, będących w posiadaniu rodziny królewskiej. Szacuje się, że ich wartość spadnie o ponad 700 milionów dolarów.
Europejsko-romska integracja nie powiodła się, mówi europoseł Romeo Franz. Podczas kryzysu związanego z epidemią koronawirusa członkowie mniejszości byli bardzo źle traktowani. Wyjaśnia on swoją inicjatywę przeciwko antycyganizmowi redackji DW.
Po raz pierwszy Chiny wyznaczyły docelową datę neutralności klimatycznej. Prezydent Xi powiedział na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, że zostanie ona osiągnięta za 40 lat. Oczekuje się, że poziom emisji CO2 osiągnie szczyt przed 2030r.
MSWiA poinformowało, że od sierpnia 2021 zajdą spore zmiany w dowodach osobistych. Do dokumentów będą teraz dołączane odciski palców, a także podpis posiadacza.

Strony

Reklama