James Bond jest oficerem marynarki wojennej. Teraz jest nim również Daniel Craig

Reklama

wt., 10/12/2021 - 21:11 -- MagdalenaL

Gwiazda filmów o Jamesie Bondzie, Daniel Craig został w czwartek oficerem honorowym brytyjskiej Królewskiej Marynarki Wojennej – dopasowując się przy tym do swojej filmowej postaci agenta 007, który ma stopień dowódcy.

„Mam zaszczyt powitać honorowego dowódcę, Daniela Craiga, w szeregach Królewskiej Marynarki Wojennej” – powiedział w oświadczeniu prasowym Pierwszy Lord Admiralicji Sir Tony Radakin, szef Królewskiej Marynarki Wojennej.

„Daniel Craig jest dobrze znany z bycia Dowódcą Bondem przez ostatnie 15 lat – oficerem marynarki wojennej, który utrzymuje bezpieczeństwo Wielkiej Brytanii poprzez swoje misje na całym świecie. Jest to dokładnie to, co prawdziwa Królewska Marynarka Wojenna robi na co dzień, używając przy tym technologii i umiejętności w taki sam sposób, co sam Bond”.

Według oświadczenia Craig chce zrobić pożytek ze swojego nowego statusu militarnego – komandor porucznik to siódmy najwyższy stopień w Królewskiej Marynarce Wojennej – jako sposób na pomoc rodzinom żołnierzy brytyjskich.

Craig wystąpi jako brytyjski super szpieg już po raz piąty w filmie „Nie Czas Umierać”, który armia Zjednoczonego Królestwa wykorzystała również do pokazania i pochwalenia się kilkoma z jej najnowszych broni.

HMS Dragon, nowy niszczyciel rakietowy typu 45 pojawi się w filmie – powiedziało Ministerstwo Obrony. Strona internetowa Królewskiej Marynarki Wojennej nazywa ten 8,000 - tonowy, 152-metrowy okręt wojenny jednym z najnowocześniejszych na świecie.

Podczas czerwcowych ćwiczeń wojskowych w Szkocji, HMS Dragon użył swoich systemów uzbrojenia, by „rozerwać nadchodzący pocisk rakietowy na milion kawałków” – brzmi fragment publikacji Królewskiej Marynarki Wojennej.

„Nie mogę uwierzyć w to, jakie mam szczęście, że jestem częścią tego przedsięwzięcia; te płomienie były ogromne!” – powiedział w oświadczeniu jeden z oficerów statku, podporucznik Ben Craddock.

Jest to ten rodzaj akcji, którego spodziewa się po filmach o Jamesie Bondzie.

Inne brytyjskie wyposażenie wojskowe, włączając w to samoloty C-17 Globemaster cargo, takie, jak te, które brały udział w ostatniej międzynarodowej ewakuacji drogą lotniczą z Kabulu w Afganistanie, również zostały zaprezentowane w filmie.

Jednakże, jak powiedziała Królewska Marynarka Wojenna, prawdziwa uwaga skupiona jest oczywiście na Craigu.

 

„Nasi oficerowie honorowi działają jako ambasadorzy i rzecznicy służby wojskowej, poświęcając swój czas i wiedzę do szerzenia informacji o tym, co nasza globalna, nowoczesna i gotowa na wszystko Królewska Marynarka Wojenna robi na całym świecie” – powiedział Radakin.

Bycie częścią jednego z najbardziej dochodowych i cieszących się popularnością franczyz z pewnością również nie zaszkodzi szerzeniu tego przekazu.

 

Autor: 
Autor: Brad Lendon; przekład: Michalina Budner
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama