Jak wyedukować emigrantów?

Reklama

wt., 05/17/2016 - 17:10 -- Anonim (niezweryfikowany)

Problem jest złożony, gdyż poza podstawami takimi jak język, należy również wpoić możliwie szybko bardziej delikatne zagadnienia.

Powszechne oburzenie po atakach na kobiety w niemieckich miastach pod koniec ubiegłego roku dość szybko mija, ale władze próbują z tych wydarzeń wyciągnąć wnioski. Rzymianie dawno temu określali podobne stanowisko w postaci sformułowania chleba i igrzysk. W sprawie chleba emigranci naprawdę nie muszą się martwić. Trafiają do państwa, gdzie nikt głodny nie jest i nie będzie. Co więcej jednostki bardziej rozgarnięte potrafią, wykorzystując niepohamowaną chęć pomocy dla przybyszów, żyć w miarę dostatnio i spokojnie. Gdy już jest dach nad głową i pełna lodówka, wtedy przychodzą myśli o bliższym poznaniu tubylców, a dokładniej płci pięknej. I w tym miejscu mamy pierwszy zgrzyt. Aby w miarę móc nawiązać kontakt werbalny na ulicy należy niestety wziąć udział w darmowym kursie języka niemieckiego. Jeśli udało go się zaliczyć, świat stoi otworem. Lecz znów przed emigrantami piętrzą się trudności, gdy chcą bliżej poznać Niemki. Niestety zupełnie nie odpowiada kobietom w Niemczech poziom higieny reprezentowany przez migrantów, a jeszcze bardziej nie rozumieją ich relacji damsko – męskich. W odpowiedzi na oczekiwania emigrantów w materii zacieśnienia znajomości i przełamywania stereotypów, niemieckie władze postanowiły zorganizować specjalne kursy, które mają im być pomocne w realizacji powyższych postulatów.

Zamiarem opisywanych szkoleń jest umożliwienie emigrantom nawiązanie kontaktów z kobietami bez stosowania przemocy i innych naleciałości kulturowych, które przynieśli ze sobą. Nie można zbyt długo chować głowy w piasek i mówić, że nic się nie stało. Co szczególnie irytujące, również media niemieckie nie wiedziały w jaki sposób przedstawić relacje o atakach na kobiety, próbując je ignorować. Sam pomysł można uznać za ciekawy, lecz jego słabość leży w braku konsekwencji. Niemcy nie chcą pokazać przybyszom jak wygląda państwo prawa i nie chcą sprzedać im swoich wartości. Idąc po najmniejszej linii oporu, uznając, że łatwiej będzie ich wysłać na kurs, pozwalają w gruncie rzeczy na to, aby stosowali oni nadal wzorce z krajów z których przybyli. Może to być krótkowzroczna polityka.

Zbigniew Wolski

Źródła: https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/niemcy-organizuja-kursy-dla-muzulmanow-ktore-ulatwia-im-podrywanie-lokalnych-kobiet

https://pl.sputniknews.com/swiat/20160512/2798039/niemcy-imigranci-kobiety.html

https://parezja.pl/wp-content/uploads/2014/02/z5316010KImigranci-z-Afryki-na-hiszpanskiej-Teneryfie-luty-e1451219329185.jpg

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama